Přínosy ananasové šťávy: Má vliv na zavodnění i shazování přebytečných kil

Fotografie: Kolforn / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Ananasová šťáva je velmi zdravý a zároveň chutný nápoj, který nabízí řadu užitečných benefitů pro lidské tělo. Stačí ho pít pravidelně a změnu pocítíte velmi brzy.

Ananas je lahodné tropické ovoce, které nabízí bohaté množství mnoha základních živin potřebných pro optimální zdraví, a to zejména co se týče vitamínu C a bromelainu. Pokud z něj však chcete vytěžit co nejvíce, je vhodné připravit si z něj šťávu, jež vás nejen osvěží při teplých letních dnech, ale také vám pomůže zbavit se otoků, bolestí kloubů, zažívacích potíží, a dokonce zhubnout. Stačí ji konzumovat každé ráno na lačný žaludek a již během několika dní pocítíte pozitivní změny, říká doktorka Jerlyn Jones.

Přínosy pravidelného pití ananasové šťávy

Pravidelná konzumace ananasové šťávy je spojována s řadou užitečných zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Stačí si tento lahodný nápoj připravit po ránu a následně ho vypít na lačný žaludek. Z dlouhodobého hlediska se poté můžete těšit z níže uvedených benefitů:

  • Lepší funkce štítné žlázy: nápoj je bohatý na jód a bromelain, jež zlepšují funkci štítné žlázy a zabraňují různým problémům s tímto malým orgánem.
  • Lepší trávení: bromelain také podporuje trávení, a to zejména co se týče bílkovin. Jeho zvýšený příjem navíc pomáhá odstraňovat střevní parazity.
  • Ochrana před záněty: silné protizánětlivé vlastnosti bromelainu zmírňují záněty v těle a detoxikují tkáně a orgány. Pravidelná konzumace tohoto nápoje také napomáhá regeneraci organismu po zranění.
  • Lepší zdraví zubů a dásní: ananasová šťáva je bohatá na vápník, který je zásadní pro zdraví kostí a kloubů.
  • Vyrovnání hladiny elektrolytů: nápoj také obsahuje bohaté množství draslíku, jenž vyrovnává hladinu elektrolytů v těle a pomáhá předcházet únavě.
  • Detoxikace těla: enzymy a antioxidanty obsažené v tomto léčivém nápoji pomáhají detoxikovat organismus a odstraňovat těžké kovy a další nebezpečné sloučeniny.
  • Prevence rakoviny: bromelain je účinnější než 5-fluorouracil, což je běžný chemoterapeutický lék používaný při léčbě několika typů rakoviny.

Pomalý metabolismus bývá původcem problémů s hubnutím. Nastartovat ho hned po ránu není žádný problém

  • Lepší zrak: šťáva disponuje vysokým obsahem beta-karotenu, silného antioxidantu, který zlepšuje zrak. Pravidelná konzumace tohoto nápoje výrazně snižuje riziko vzniku problémů se zrakem, včetně makulární degenerace.
smoothie ananas
Fotografie: Pixabay

Ananasová šťáva je navíc velmi silné diuretikum, které z těla odstraňuje přebytečnou vodu, zrychluje metabolismus a pomáhá při hubnutí.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]