Obyčejný tenisový míček umí okamžitě zatočit s urputnou bolestí zad. Vyzkoušejte neotřelou metodu a konečně si ulevte

Fotografie: Depositphotos

Bolestí zad trpí velké procento světové populace a mnoho lidí neví, jak se jí efektivně zbavit. Tyto cviky vám účinně pomohou.

Pokud se potýkáte s nepříjemnými bolestmi zad, neměli byste tuto skutečnost nikdy ignorovat. Ať už jde o důsledek sedavého zaměstnání, nedostatku fyzické aktivity nebo špatného držení těla, existují účinné cviky, kterými se bolestí dokážete zbavit i bez drahých konzultací s terapeuty. Níže se tak můžete podívat na ty nejlepší z nich a abyste je prováděli správně, pro kontrolu jsme pro vás uvedli i videa.

Správné držení těla

Odborníci tvrdí, že bolesti zad jsou ve většině případech způsobeny nedostatkem fyzické aktivity, obezitou, špatným držením těla a především sedavým zaměstnáním. Jedním ze způsobů, jak tento problém dokážete účinně eliminovat, mohou být cviky na protažení sedacího nervu, které lidé často provádí při lekcích jógy. Na některé příklady se můžete podívat v následujícím videu:

 

Praktikování jógy, ať už s odborníkem nebo sám/sama doma, je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak poznat a pořádně protáhnout vaše tělo, aby vás přestali bolet často namáhané části vašeho těla – především spodní část zad. Pokud přemýšlíte o tom, že s touto efektivní praktikou začnete, určitě byste neměli váhat.

Bolesti zad a tenisový míček

Pokud se potýkáte s bolestmi zad, můžete se tohoto problému účinně zbavit pomocí tenisového míčku. Tento trik ovšem funguje i na jiné oblasti vašeho těla, takže pokud vás bolí například boky nebo lopatky, určitě jej uplatníte i zde. Přiložením tenisového míčku na postiženou oblast totiž vyvinete tlak, který následně uvolní svalové napětí a zklidní bolavé svaly.

Při prvním pokusu může být bolest velmi intenzivní, ovšem to je na druhou stranu znamení, že je třeba s problémem opravdu něco dělat. Jednoduše se zhluboka nadechněte a tlačte mírnou silou na dané místo proti tenisovému míčku 30-60 sekund. Poté se zaměřte na další bolavé místo a proces opakujte. Celková doba cvičení by ovšem nikdy neměla přesáhnout dobu 10 minut. Pokud si nejste jistí, zda dokážete toto cvičení provést správně, zde se můžete podívat na postup od odbornice:

Zdroj: YouTube / Renee Millman, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]