Přírodní oleje pro omlazení a zachování krásné pokožky bez ohledu na věk

Fotografie: Depositphotos

Tyto přírodní oleje vám pomohou udržet krásnou a mladistvou pleť. Svými blahodárnými účinky předčí i ty nejoblíbenější komerční produkty.

S postupem věku začnou trápit vrásky a jiné kožní problémy naprosto každého z nás. Jde o nepříjemný problém, který většina lidí řeší zpravidla komerčními přípravky – ty ovšem často bývají plné chemický látek, jež vaši pleť mohou ještě více poškodit. Mnohem lepší řešení je proto používání přírodních olejů, neboť ty dokážou odstranit veškeré nevzhlednosti rychleji a přirozenou cestou, říká dermatoložka Kerry Boyle.

Kokosový olej

Kokosový olej patří mezi nejoblíbenější přirozené produkty vůbec. Používat ho můžete jak zevně, tak i běžnou konzumací – vaši pokožku skvěle ochrání například před působením slunečních paprsků, tmavými skvrnami, vráskami a také ji udrží mnohem déle hydratovanou. Naneste ho každý den na svůj obličej či poškozená místa na své kůži nebo konzumujte 2 polévkové lžíce denně (tím také podpoříte svůj imunitní systém).

Extra panenská olivový olej

Extra panenský olivoví olej je ideální pro revitalizaci pleti, její omlazení a zcitlivění. Obsahuje totiž hojné množství nenasycených tuků, minerálů a vitamínů, které navíc pomáhají chránit kůži před poškozením volnými radikály a zlepšují krevní oběh. Měli byste ho zpravidla aplikovat zevně – svou pokožku si nejprve trochu zahřejte a poté olej na dané místo rozetřete.

Fotografie: Pixabay

Jojobový olej

Jojobový olej má skvělé zrající vlastnosti a také obsahuje velké množství vitamínů C a E, které podporují pružnost pokožky a tvorbu kolagenu. V alternativní medicíně se také často používá k masážím nohou. Aplikovat byste ho měli zpravidla zevně, a to přímo na postižené místo, nebo preventivně na svou pleť.

Mandlový olej

Mandlový olej je zvláště účinný pro redukci vrásek a skvěle oddaluje příznaky stárnutí. Aby vám přinesl ty nejlepší účinky, používejte ho každý den přímo na svůj obličej. Již několik kapek vám pomůže odbourat tmavé kruhy pod očima a viditelné stařecké skvrny.

Fotografie: Pixabay

Levandulový esenciální olej

Levandulový esenciální olej nejenže krásně voní, ale také disponuje silnými regeneračními vlastnostmi. Často se proto používá v boji proti lupénce a kožním lézím. Aby vám přinesl co nejlepší účinek, smíchejte 5–6 kapek s 1 polévkovou lžící gelu z aloe vera a směs naneste přímo na pokožku. Dané místo si jemně prohněťte a po 10 minutách opláchněte studenou vodou.

Olej z pšeničných klíčků

Olej z pšeničných klíčků má intenzivní regenerační vlastnosti, které zabraňují rozvoji kožních onemocnění a nevzhledných změn pleti souvisejících s věkem. Stejně jako v předchozím případě ho můžete pro co nejlepší účinek smíchat s dužinou z rostliny aloe vera. Výslednou směs poté naneste přímo na postižené místo, nechte působit alespoň 10 minut a poté ji smyjte studenou vodou.

Zdroj: Healthline