Nikdy nekončící boj se zarostlými chloupky má řešení. Obyčejné ingredience s nimi zatočí

Fotografie: Depositphotos

Zarostlé chloupky mnohdy mohou být nepříjemný problém. Naštěstí však existují přirozené způsoby, které vám pomohou snadno ulevit od bolesti.

Pokud vám zarostl chloupek na kůži a již nějakou dobu sám od sebe nemizí, rozhodně byste to neměli nechat jen tak být – je totiž možné, že by se mohl zanítit, a způsobit vám tak nesnesitelnou bolest. Naštěstí však existuje mnoho způsobů, díky kterým se ho budete moci nadobro zbavit, a to zcela přirozeným způsobem. Stačí vám použít některý z níže uvedených způsobů a problém bude během chvilky pryč. Více prozradila lékařka Reema Patel.

Použijte sůl

Zrnka soli pomáhají okamžitě uvolnit pokožku a odstranit odumřelé buňky, které mohou vést k ucpání pórů – jednu z hlavních příčin zarůstání chloupků. K léčbě budete potřebovat následující ingredience a pomůcky:

 • 1 lžičku soli,
 • 1 šálek teplé vody,
 • vatový tamponek.

Postup je pak již velmi jednoduchý. Připravte si vodu, přidejte do ní sůl a vše dobře promíchejte. Nyní do této směsi namočte vatový tamponek, přiložte ho na oblast, kde vám zarostl chloupek, a tekutinu jemně rozetřete – sůl pomáhá odstraňovat zarůstající chloupky tím, že čistí a peelinguje pokožku. Proces opakujte každý den, dokud problém nezmizí.

Cukrový peeling

Cukr sice není tak účinný jako sůl, ale působí mnohem jemněji na pokožku, tudíž ji za žádných okolností nepodráždí. Přesto však pomáhá zbavovat se odumřelých kožních buněk a uvolňuje pokožku. K přípravě léčivé směsi budete potřebovat následující ingredience:

 • 1 šálek cukru,
 • ½ šálku olivového oleje,
 • 10 kapek čajovníkového oleje,
 • 10 kapek levandulového oleje.
Fotografie: Pixabay

Abyste připravili tuto směs, stačí vzít všechny ingredience a dobře je promíchat. Poté přípravek naneste na postiženou oblast kůže, začněte ji krouživými pohyby jemně masírovat a nakonec ji omyjte studenou vodou. Postup opakujte naprosto každý den, dokud problém nezmizí.

Jedlá soda

Jedlá soda je velmi dobrým pomocníkem, pokud vás trápí kožní problémy. Dokáže totiž neutralizovat hladinu pH, čímž brání růstu bakterií, ale také jemně peelinguje pokožku, odstraňuje odumřelé kožní buňky a otevírá ucpané póry. Budete potřebovat:

 • 1 polévkovou lžíci jedlé sody,
 • 1 čajovou lžičku vody.

Smíchejte vodu s pastou a vytvořte z ingrediencí pastu. Tu následně naneste na zarostlé chloupky a pokožku jemně masírujte krouživými pohyby po dobu asi 2 minut. Nakonec vše opláchněte vodou.

Ricinový olej

Tento olej je užitečný, zejména pokud se vám okolo zarostlého chloupku objevil hnis. Otevírá totiž póry a následně regeneruje pokožku, díky čemuž vám přinese rychlou úlevu. Budete potřebovat:

 • 1 až 2 polévkové lžíce ricinového oleje,
 • ručník.

Vezměte si ricinový olej, naneste ho v silné vrstvě na oblast postiženou zarůstajícími chloupky a nechte ho působit alespoň 10 až 15 minut. Nyní navlhčete ručník, vyždímejte z něj přebytečnou vodu a otřete si s ním postižené místo. Postup opakujte alespoň 2 až 3krát denně, dokud se nezbavíte zarůstajících chloupků.

Čajovníkový olej

Čajovníkový olej sice nedokáže úplně léčit zarostlé chloupky, ale zabraňuje vzniku infekce v dané oblasti a přináší úlevu od zarudnutí. Budete potřebovat:

 • 3 až 5 kapek čajovníkového oleje,
 • 2 polévkové lžíce vody.

Smíchejte olej s vodou, směs následně aplikujte na oblast postiženou zarůstajícími chloupky a nechte ji působit alespoň 10 minut. Nakonec ji opláchněte vodou. Postup opakujte dvakrát denně.

Zdroj: Healthline, Healthline