Mastné vlasy potrápí nejednoho člověka – problém může být v nedostatku esenciálních mastných kyselin

Pokožka i vlasy prochází v průběhu života různými změnami. Tudíž se může snadno stát, že se vám najednou jako mávnutím kouzelného proutku začnou více mastit vlasy. A vy samozřejmě nemáte tušení, proč tomu tak je?

Pocit z mastných vlasů není nic příjemného. Jakmile si hlavu neumyjete, vypadají vlasy mastně, těžce, zplihle. Vyšší produkci mazu vlasové pokožky může způsobovat mnoho věcí. Jednou z příčin může být i jídelníček.

Strava vs. kvalita vlasů

Není žádnou novinkou, že to co jíme, ovlivňuje náš zdravotní stav i vzhled. Tedy nejen pokožku, ale i kvalitu nehtů a vlasů. A právě tady může být zakopaný pes. Hormonální nerovnováha, stres, zrychlené životní tempo, toxiny v těle a nevyvážený jídelníček se brzy projeví. V zájmu svého zdraví, ale i krásy je důležité zaměřit se na nutričně vyváženou (pestrou) stravu.

Jak mohou potraviny ovlivnit maštění vlasů?

Na špatné kvalitě vlasů (nadměrné maštění) se projeví především nedostatek esenciálních mastných kyselin. Jejich zdrojem jsou například semena, ořechy a rostlinné oleje. Často si na mastnější vlasovou pokožku stěžují lidé, kteří drží nízkotučné a jiné redukční diety. Ani při dietě není vhodné vynechávat „tuk“. Samozřejmě ten zdravý. Vhodné je také zařadit do jídelníčku ryby (rybí tuk).

Ukázalo se, že lidé trápící se maštěním vlasů mají také málo vitamínu A. Jeho zdrojem jsou játra, vejce. Dále pak beta-karoten a zinek. Jakmile tělu chybí některé vitamíny, začne se bránit po svém. Například zvýšenou produkcí kožního mazu. Mastné vlasy trápí každou třetí osobu, přitom stačí zaměřit pozornost na jídelníček.

Mastné vlasy a speciální péče

Samozřejmě, že jen jídelníček stačit nebude. Minimálně ze začátku určitě ne. Často mastící se vlasy vyžadují péči v podobě speciálních vlasových přípravků.

Doplňte stopové prvky

Chybí-li vašemu tělu vitamíny a stopové prvky následkem nedbalého jídelníčku, pak můžete začít užívat potravinové doplňky, které dodají vlasům minerály, vitamíny a další látky, které zajistí zlepšení jejich kvality a odstranění problému.

Obrázek: pixabay.com