Příznaky blížící se smrti během posledního měsíce, týdne i dne. Měl by je znát naprosto každý

Fotografie: Depositphotos

Ačkoli je smrt pochmurné téma, týká se naprosto každého člověka. Její příchod lze mimo jiné rozpoznat podle typických příznaků, kterými se projevuje.

Smrt vyvolává u mnoha lidí strach a nejistotu, a proto se většina lékařů snaží informovat společnost o tom, co se skutečně během odchodu z tohoto světa děje. Nejdůležitější ze všeho je především nemít žádné obavy, přičemž jak uvádí server Healthline, ještě než nastane konec, mohou se objevit různé varovné příznaky. Mezi ty patří například návaly energie, ale také takzvaný „smrtelný pohled“ a nebo pochmurné pocity pacienta.

Příznaky blížící se smrti, které se mohou objevit i týdny před koncem

Mezi typické příznaky blížící se smrti patří zejména návaly energie. To například znamená, že se pacient začne z ničeho nic cítit lépe, což je ve většině případů způsobeno náhlým nárůstem kortizolu nebo jiných hormonů. Dále se pak mohou objevit i halucinace, například již zesnulého příbuzného nebo podivných úkazů, jako jsou například duchové a další. Tyto vize se mohou začít objevovat již měsíc předtím, než k samotné smrti dojde.

Ačkoli se nejedná o příznak jako takový, podle serveru Healthline většina starších lidí před svou smrtí začínají mluvit o tom, kdy zemřou. V mnoha případech to pak však skutečně dopadá tak, jak si sami předurčí – již několikrát se stalo, že pacienti řekli, že umřou daný den v tolik a tolik hodin, a to se poté skutečně stalo. Většina z nich má také v tomto období nutkání se naposledy vidět s příbuznými.

mrtvola, tělo
Fotografie: Freepik

Onemocnění jater vysílá varovné signály po pokožce. Mezi příznaky patří i hrbolky a svědění

Pacienti často zažívají tzv. smrtelný pohled

Dále se pak u lidí před smrtí může objevit také „smrtelný pohled“, což znamená, že daná osoba zírá nějakou dobu do rohu místnosti, přičemž nereaguje na vyslovení jména a ani na lusknutí prstů před očima. Takové „záseky“ se mohou začít objevovat již několik týdnů před samotným odchodem z tohoto světa a mnohdy se jedná o její poslední předzvěst. Na ZdravémStravování jsme také již dříve psali o slovech ženy, která si prošla klinickou smrtí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]