Voda s citronem je skvělým pomocníkem. Hlavně teplá, hned po ránu

Správné dodržování pitného režimu je základ pro zdravé tělo. A tím úplně nejlepším je teplá voda citronem, hned po ránu. Vy ji takto nepijete? Může to být chyba, jelikož tak svému tělu v podstatě nevědomky ubližujete. Tento na první pohled jednoduchý a běžný nápoj má více pozitiv, než si myslíte.

Posílí imunitní systém

Voda s citronem je dobrým zdrojem vitamínu C, který je nejenom silným antioxidantem, ale je také velmi dobrým pomocníkem při posilování imunity. Pokud chcete odolat všem klasickým nemocem a nachlazení, není nic lepšího.

Normalizuje kyseliny

Citron je sice kyselý, ale rozhodně to neznamená, že by škodil. Je tomu přesně naopak. Tělo potřebuje určitou kyselost, a to hlavně v žaludku. Díky tomuto jednoduchému nápoji tak mohou být kyseliny lidského těla efektivně normalizovány.

Pomůže při hubnutí

Voda s citronem je ideální pomocník při hubnutí. Nejenom proto, že neobsahuje téměř žádné kalorie. Když si ji dáte každý den ráno, tak si můžete být jisti, že skvěle nakopne váš metabolismus, a tak podpoří spalování tuků.

Podpoří trávení

Pokud s ním máte dlouhodobě problémy, tak vám teplá voda s citronem výrazně uleví a pomůže. Kombinace teplé vody a látek v citronu jsou tím nejlepším pro vaše tělo. Jak pro žaludek, tak i pro tlusté i tenké střevo.

Zlepší zdraví pokožky

Nejenom vitamín C, ale i řada dalších látek jsou skvělou volbou, jak zajistit vaší pokožce krásu. Dokážete vyhladit vrásky, eliminovat pigmenty, ale i zajistit potřebnou hydrataci, stejně jako pružnost. Stačí voda s citronem každý den.

Eliminuje dehydrataci

Bez pití umřeme. Proto je pitný režim naprostý základ. Výzkumy ukazují, že většina lidí pije méně, než by měla. Proto je vhodné dát si tento nápoj každý den, a tak příjem tekutin snadno zvýšit. Plně postačí jedna sklenice, což může být až 300 mililitrů.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]