Největší mýtus v historii je konečně zbořen. Močení ve sprše má tyto nesmírné zdravotní benefity

Fotografie: Mlepicki / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Močení ve sprše by mohlo podle odborníků skutečně přinášet zdravotní přínosy pro lidské tělo. „Zlozvyk“ vám pomůže zejména pečovat o pokožku.

Ačkoliv je močení ve sprše stále tématem, o kterém se mnozí lidé stydí mluvit, ve skutečnosti může mít příznivý účinek na lidské zdraví. O potenciálních přínosech tohoto „zlozvyku“ nedávno informoval web Tudasfaja. Opravdu to vypadá, že moč může léčit pokožku, a dokonce pomáhá odstranit vrásky.

Dezinfekce ran

Nikdy bych tomu nevěřil, ale močení ve sprše může mít skutečně řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Pravděpodobně tím nejpřínosnějším z nich je dezinfekce malých škrábanců a ran, které čerstvá moč dokáže skvěle vyčistit. Stejně tak její kontakt s pokožkou pomáhá tlumit nepříjemnou bolest a ochrání vás před rozvojem infekce. Samozřejmě je důležité používat svou moč, nikoliv někoho jiného.

Péče o suchou pokožku

Moč může mít také příznivý účinek na suchost kůže, a dokonce pomáhá léčit lupénku a ekzémy. A co je nejzajímavější, můžete ji použít také pro péči o pleť. Stačí si na postižená místa na těle nanést trošku čerstvé tekutiny, nechat pár minut působit a poté jednoduše smýt. Důvodem jejích příznivých účinků je především obsah močoviny, která se často objevuje také v pleťových krémech a mastičkách (přirozeně se váže na vodu, změkčuje pokožku a zmírňuje svědění).

Používání telefonu na záchodě se vám dříve nebo později vymstí. Rizika, která vám hrozí, musíte 100% znát

Ekologická volba a ochrana před mykózou

Není to sice zdravotní přínos, ale je známo, že močení ve sprše může být ekologickou volbou, která vám podle lékařky Debry Sullivan pomůže ušetřit značné množství vody, a tím i peněz – kromě toho spotřebujete méně toaletního papíru. Moč je také obzvláště účinná při mykózách nohou. Stačí si před spaním nanést na místo čerstvou tekutinu, zabalit do obvazu a nechat působit přes noc. Po několika dnech pocítíte značnou úlevu.

Fotografie: Dbfrom1kb1 (Amy) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Odstranění vrásek

Podle tradice žen z Dálného východu může být moč účinná při tónování pleti – dokonce ji používají také jako přírodní prostředek proti vráskám. Pokud však nechcete tuto proceduru zkoušet, můžete se obrátit na aloe vera nebo banánovou slupku, jak jsme nedávno na webu ZdravéStravování zmiňovali. Zastánci tradiční medicíny pak také doporučují užívání moči při žaludečních a střevních potížích, jaterních potížích, překyselení či poruchách žlučových cest.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]