Oblíbený nápoj pomáhá snížit vysokou hladinu cholesterolu v krvi. Jeho síla ještě nikdy nezklamala

Fotografie: Depositphotos

Vysoká hladina cholesterolu a triglyceridů v krvi může vést ke zvýšení krevního tlaku a různým vážným kardiovaskulárním onemocněním.

Triglyceridy jsou lipidy klasifikované jako jednoduché tuky a nacházejí se v krvi. Tělo je využívá především jako zdroj energie, a proto jsou stejně jako cholesterol v kontrolovaném množství nezbytné pro správné fungování organismu. Pokud však jejich hladina začne nebezpečně stoupat, mohou se stát vážným zdravotním rizikem, protože ucpávají lumen koronárních tepen. Obecně se doporučuje jíst zdravě, ale existuje i nápoj, který přispívá ke snížení výše zmíněného. Více prozradil lékař Kris Gunnars.

Blahodárné účinky čaje

Zelený čaj je nápoj bohatý na antioxidanty a mnoho dalších prospěšných látek. Kromě snížení vysokého krevního tlaku pomáhá snižovat hmotnost, ale také zlepšuje snižování vysoké hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi, které mohou způsobovat aterosklerózu a srdeční onemocnění, protože jsou hlavní složkou tělesného tuku a umožňují obousměrný transport tuků a glukózy z jater.

Tento čaj, který je bohatý na vitamíny A, C a E a minerály jako fluor nebo zinek, je známý pro svůj vysoký obsah antioxidantů, ale je také bohatým zdrojem katechinů, látky, jež pomáhá zastavit střevní vstřebávání špatného cholesterolu a zároveň urychluje spalování tuku.

Antioxidanty v zeleném čaji snižují oxidaci cholesterolu a chrání tepny. Zároveň pomáhají odstraňovat tekutiny díky své diuretické schopnosti, která může výrazně snížit krevní tlak a přinést závratě, a dokonce i mdloby. Jeho hlavní účinnou látkou je kofein, jenž je známým stimulantem. To, co kofein dělá v mozku, je blokování inhibičního neurotransmiteru zvaného adenosin.

Fotografie: Pixabay

Zelený čaj však obsahuje aminokyselinu L-theanin, která je schopná překonat hematoencefalickou bariéru. Kombinace těchto dvou složek je zvláště účinná při zlepšování funkce mozku. Mnoho lidí uvádí, že mají více energie a jsou mnohem produktivnější, když pijí zelený čaj – ve srovnání s kávou. Jednoduše zalijte polévkovou lžíci japonského zeleného čaje sklenicí horké vody (250 ml), nechte několik minut přikryté louhovat a poté vypijte. Zařadíte zelený čaj do svého každodenního života?

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]