Často pila tento v Česku velice oblíbený nápoj, který ji málem stál život

Fotografie: Depositphotos

Mladá dívka pila neustále bublinkové čaje. Po nějaké době ji však začalo urputně bolet břicho, za čímž stálo více než 300 ledvinových kamenů.

Mnoho lidí v současné době nedbá na zásady zdravé stravy, což obvykle vede k tomu, že se v průběhu času potýkají s řadou nebezpečných problémů. Příkladem je toho tato mladá žena, která podle serveru Metro neustále pila bublinkové čaje. Z ničeho nic ji však začalo bolet břicho a měla silné bolesti zad, což ji dohnalo až k vyhledání lékařské péče. V nemocnici jí diagnostikoval více než 300 ledvinových kamenů.

Stovky ledvinových kamenů v těle

O nezvyklém případu informovala skupina lékařů z dalekého Tchaj-wanu, kde jsou bublinkové čaje velmi populární. Tyto nápoje se tam prodávají téměř na každém rohu a má je rád každý místní. Mnozí si však neuvědomují jejich stinnou stránku, a to zejména co se týče obsahu chemických sloučenin a nadbytku kalorií. Dvacetiletá Siao Jü si je však přesto ráda každý den dopřála, a to do doby, než ji začaly trápit vysoké horečky a silné bolesti zad.

Jakmile se žena dostavila do nemocnice, podstoupila několik vyšetření, která odhalila něco neuvěřitelného. Snímky z rentgenu zobrazovaly její zvětšené ledviny, ve kterých se nacházely stovky ledvinových kamenů – některé z nich dokonce měřily až dva centimetry, což překonalo veškeré hranice norem. Rovněž byl u ženy zjištěn zvýšený počet bílých krvinek a lékaři nemohli udělat nic jiného, než ji vzít na sál a provést chirurgickou operaci. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o typických příznacích ledvinových kamenů.

K problému podle lékařů přispívala také skutečnost, že žena nepila téměř žádnou vodu, ale pouze zmíněné bublinkové čaje. Dostatečná hydratace je totiž zásadní pro správný chod většiny orgánů v těle. Pokud je tomu naopak, v moči se snadněji koncentrují usazeniny, což tvoří ideální prostor pro tvorbu ledvinových kamenů. Naštěstí však byla žena úspěšně odoperována a následně propuštěna domů bez větší újmy na zdraví.

Tento čaj starověkých císařů je hotovu bombou zdravotních benefitů. Tyto přísady má doma každý

Jak se před ledvinovými kameny chránit

Pokud se chcete ochránit před tvorbou ledvinových kamenů, měli byste se podle webu Healthline zaměřit na následující faktory:

  • Udržujte dostatečný příjem tekutin, které pomáhají ředit moč a snižují koncentraci minerálů v ledvinách.
  • Omezte příjem soli, což vám pomůže snížit hladiny vápníku a oxalátu v moči, látek přispívajících k tvorbě kamenů.
  • Udržujte vyváženou stravu bohatou na ovoce, zeleninu a celozrnné produkty.
  • Omezte příjem potravin bohatých na puriny, které se v těle mění na kyselinu močovou.
  • Dopřejte si pravidelný pohyb, jenž podporuje celkové zdraví jedince a pomáhá předcházet tvorbě ledvinových kamenů.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]