Lék na bolest nemusí být prášek, ale koření, nebo jídlo

Pokud člověk hledá lék na bolest, tak obvykle zamíří do lékárny pro klasický prášek. Není to ale jediná možnost. Pokud do svého těla nechcete cpát chemii, můžete zvolit varianty přírodního charakteru. Máme na mysli třeba i běžné potraviny. Jaké na bolesti zabírají nejvíce?

Třešně

Ano, i toto obyčejné ovoce může být dobrým lékem na bolest. Při výběru volte ty, které jsou nejtmavší. Právě barva určí, jaký budou mít antispasmodický účinek a jak vám pomohou. Kromě bolestí tlumí také záněty.

Máta

Tato populární bylina se hodí jak do jídel a nápojů, tak i jako přírodní lék, pokud vás trápí hlavně bolesti hlavy. Můžete zkusit mátový olej, různé nápoje, stejně jako jí můžete také celkem jednoduše žvýkat.

Jogurt

Nemělo by se jednat o ten ochucený, ale jenom o ten bílý. A čím bude kvalitnější, tím pro vás lépe. Obsahuje totiž bakterie kyseliny mléčné, které vám pomohou. A to třeba jako vhodný lék na bolest břicha.

Kurkuma

Populární koření, které jídlo dodá barvu, chuť a nyní budete vědět, že také velmi blahodárné účinky. To proto, že kurkuma má obecně protizánětlivé a celkově tlumicí účinky. A když s ní nechcete vařit, rozmíchejte lžičku ve vodě a tu vypijte.

Aloe

Velmi známá rostlina, která je také lék na bolest. A to hlavně, pokud máte povrchové zranění na kůži. Zde jak urychlí hojení, tak i potlačí bolestivé stavy. Použití je snadné, jelikož postačí i pár kapek Šťávy z této rostliny.

Papája

Exotické ovoce, kterému začínáme přicházet na chuť. Za vyzkoušení stojí nejenom jako chutná novinka, ale také proto, že je zdrojem bromelainu. Ten můžeme také označit jako lék na bolest a tedy významné anestetikum.

Zázvor

Mnoho lidí ho zná hlavně jako pomocníka ve chvíli, kdy vás trápí chřipka nebo nachlazení. Realita je ale taková, že zázvor se hodí také ve chvíli, kdy potřebujete utlumit bolesti. Navíc skvěle chutná a tak se hodí třeba do čajů, ale i do domácích limonád.

Mořský ryby

Ty lze považovat za dobrou prevenci před bolestí, hlavně pokud jde o vnitřní orgány. Jak známo, jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které umí kromě jiného zlepšovat krevní oběh a tak mají příznivý vliv i na vnitřní orgány.

Chilli

Sice může po konzumaci lehce nebo více pálit v puse, ale když to překonáte, jenom si pomůžete. To proto, že chilli papričky, ale i feferony obsahují takzvaný kapsaicin, který lze také považovat za velmi účinný a zajímavý lék na bolest.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]