Kokosový olej je spojencem v boji proti suché pokožce a zánětům. Zvlášť účinně působí přes noc

Fotografie: Sentient Planet / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Kokosový olej nabízí řadu zdravotních benefitů, ze kterých může těžit naprosto každý. Obzvláště účinný je při aplikaci na obličej přes celou noc.

Pokud chcete udržet svou pleť v co nejlepší formě a ochránit se před klasickými problémy, jako je nadměrná tvorba vrásek a suchá kůže, rozhodně byste se měli zaměřit na používání kokosového oleje. Tento jedinečný přírodní prostředek pomáhá snižovat záněty, zastavuje poškození způsobené volnými radikály, předchází infekcím a při mnoha dalších obtížích. Obzvláště účinně se osvědčil při aplikaci přes celou noc, říká doktorka Debra Sullivan.

Aplikace kokosového oleje přes noc

Kokosový olej můžete použít na svůj obličej podobně jako jakýkoli jiný noční krém. Ještě než se však vrhnete do akce, měli byste se ujistit, že vámi zakoupený výrobek je zcela přírodní a neobsahuje žádné přidané chemikálie. Poté postupujte následovně:

  • Zahřejte 1 polévkovou lžíci kokosového oleje jemným třením mezi dlaněmi, a poté si ho rozetřete na obličej a krk (můžete ho použít i na další části těla, která jsou suchá nebo vás trápí).
  • Takto nanesený olej nechte působit přes noc – snažte se vyhnout tomu, aby se vám dostal do očí, protože v takovém případě může způsobit nepříjemné vedlejší účinky.
  • Ráno si opláchněte obličej běžným způsobem, nejlépe však vlažnou vodou.

Někteří lidé dávají přednost používání kokosového oleje příležitostně nebo maximálně jednou týdně. Abyste získali co nejlepší výsledky i vy, je vhodné prostředek nejprve vyzkoušet, a poté sledovat svou pleť – pokud bude po několika dnech zkoušení příliš mastná, pravděpodobně budete muset ubrat. Pokud budou výsledky naopak přívětivé, můžete pokračovat podle svého uvážení.

tuhý kokosový olej ve skleničce
Fotografie: Pexels

Výhody používání kokosového oleje

  • Zvyšuje hydrataci: kokosový olej pomáhá posilovat ochrannou bariéru pokožky, zadržuje v ní vlhkost a udržuje pleť pružnou a hydratovanou.
  • Snižuje záněty: má protizánětlivé účinky, takže je prospěšný pro podrážděnou a odřenou pokožku.
  • Zvyšuje produkci kolagenu: obsah kyseliny laurové v tomto oleji má velmi příznivý vliv na tvorbu kolagenu, který pomáhá pokožce udržovat pevnost a pružnost. Jeho pravidelné nanášení vám proto může pomoci eliminovat tvorbu jemných linek a vrásek.
  • Zesvětluje tmavé skvrny: kokosový olej může také zesvětlovat pleť a pomáhat se zmírněním výskytu tmavých skvrn nebo nerovnoměrného tónu pleti (přidání citronové šťávy může tento účinek ještě více posílit).

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]