Princezna Kate trpí na vedlejší účinky drastické léčby. Znepokojivý vývoj zaskočil celý svět

Fotografie: BBC News اردو - YouTube / Creative Commons / Attribution 3.0

Princezna Kate světu prozradila, že trpí vážným onemocněním. Kvůli rakovině musí podstupovat chemoterapie, které se ovšem neobejdou bez vedlejších účinků.

Světoznámá princezna Kate nedávno v emotivním videu, které obletělo doslova celý svět, oznámila, že trpí vážným rakovinným onemocněním a podstupuje doporučenou chemoterapeutickou léčbu. Britský lékař Andrew Beggs se pak v rozhovoru pro web Daily Mail rozpovídal o tom, co je vlastně preventivní chemoterapie a jaké vedlejších účinky lze u chemoterapie očekávat. Pravděpodobně jí však čeká ještě čtyři až šest cyklů léčby, přičemž každá z nich trvá dlouhých 21 dní.

Chemoterapie a její vedlejší účinky

Princezna ve videu zmínila, že musela kvůli zdravotním problémům podstoupit velkou operaci břicha, ta byla provedena v lednu v Londýně. Tehdy se zdálo, že je s její zdravím vše v pořádku, ale bohužel ji brzy byla diagnostikována rakovina. Ještě než však mohla začít s chemoterapií, musela se kompletně zotavit z předchozího zákroku, což také ve společnosti vyvolávalo spekulace o jejím zdraví. Nejspíše i kvůli tomu se rozhodla vyjít s pravdou ven.

Se vší pravděpodobností ji čeká ještě čtyři až šest cyklů chemoterapie, z nichž každý jeden trvá 21 dní.  V těle se během tohoto druhu léčby sice úspěšně ničí rakovinné buňky, ale bohužel také některé typy buněk vlastních. Běžně se tak objevují i nežádoucí vedlejší účinky. To potvrdila i lékařka Christina Chun, podle ní se může u pacientů kromě ztráty vlasů, časté nevolnosti a zvracení objevit také neustálá únava a problémy s imunitou, včetně vyššího rizika infekce.

Michael Schumacher 10 let po nehodě: Blízký přítel promluvil, jak na tom ve skutečnosti je

Objevit se mohou rovněž i psychické potíže, které mohou dotyčnou osobu dostat do vážných depresí a neustálého stresu, což bohužel často léčbu ještě ztěžuje. To si však také uvědomuje manžel oblíbené princezny princ William, který se rozhodl omezit své pracovní povinnosti a soustředí se hlavně na rodinu. Společně tak nyní tráví čas a snaží se být nemocné Kate a jejich třem dětem co nejvíce nápomocen, čehož si Kate dle vlastních slov velmi považuje.

Fotografie: Depositphotos

Vážné onemocnění pochopily i děti princezny

Oznámit svým dětem, že trpíte rakovinou či jiným vážným onemocněním může být velmi náročné a princeznin případ není žádnou výjimkou. Sama uvedla, že jí i princovi Williamovi trvalo velmi dlouho, než se jim to podařilo vysvětlit a ony to konečně pochopily. Nyní jim tak nezbývá nic jiného než čekat, jak se bude vyvíjet léčba. Princezna je však ve velmi dobrých rukou a lékaři dělají své maximum, aby jí pomohli se co nejrychleji zotavit.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]