Koronavirová dieta vám umožní posílit imunitu a podpořit tak odolnost organismu proti nákaze

Fotografie: Pexels

Bojíte se koronaviru a hledáte cesty, jak se mu vyhnout? Pomůže i koronavirová dieta. Pokud zůstáváte doma, nosíte na veřejných místech ochranné roušky a pravidelně si myjete ruce, není třeba se bát – chováte se zodpovědně a není důvod proč mít strach. Pokud ale chcete sví zdraví ještě více podpořit, vyzkoušejte právě tyto speciálně vybrané potraviny. Měly by posílit vaši imunitu a doplnit potřebné vitamíny a minerály, aby vaše tělo i mysl tuto těžkou dobu přestály ve zdraví.

Drůbež

Není náhoda, že během nemoci často saháme po vývaru. Drůbeží maso totiž obsahuje vitamin B6, který hraje důležitou roli v procesu vytváření nových a zdravých červených krvinek. Kromě toho vývar vařený z drůbežího masa obsahuje želatinu a chondroitin na podporu imunity.

Kurkuma

Toto koření buď milujete, nebo nenávidíte. Podle toho, ke které skupině lidí se řadíte, si jej v hojnosti dopřejte i ve vašem každodenním stravování. Kurkuma je již léta známá jako účinný protizánětlivý prostředek a kurkumin v ní obsažený dokáže posílit imunitu a ochránit vaše tělo před viry.

Fotografie: Pixabay

Ořechy

Ořechy jsou bohaté na vitamin E, který je silným antioxidantem důležitým pro správné fungování imunitního systému. Navíc je to vitamin rozpustný v tucích a ořechy (například mandle, kešu, nebo lískové ořechy) obsahují právě tyto zdravé tuky.

Jogurty

Nejlepší jsou samozřejmě ty, které obsahují tzv. živé kultury. To znamená, že obsahují specifické bakterie, které jsou velmi prospěšné pro náš imunitní systém. Tímto typem produktu může být třeba oblíbený řecký jogurt.

Vyvarujte se ochucených produktů, které obsahují cukr. Je lepší přidat si do jogurtu ovoce, které vám jogurt příjemně ochutí a dodá vám i potřebnou dávku vitamínů. Některé jogurty obsahují také vitamin D, který posiluje přirozenou obranyschopnost těla před nemocemi.

Citrusy

Citrusové plody jsou bohaté na vitamin C, cenný zdroj antioxidantů. Ačkoli se již prokázalo, že je mýtus, že by vitamin C dokázal zabránit nachlazení, pokud už k němu dojde, je tento vitamín velmi důležitý pro proces uzdravování. Měl by se ale užívat pravidelně, nikoliv jen nárazově.

Fotografie: Pixabay

Brokolice

Jedná se o jednu z nejzdravějších druhů zeleniny, kterou si můžete dát na talíř. Obsahuje vitamín A, vitamin C, vitamin E, vlákninu a mnoho antioxidantů. Vaření bohužel způsobí, že brokolice ztratí mnoho ze svých vlastností, takže je lepší ji připravovat v páře a jen krátkou chvíli.

Česnek

Česnek se používá na posílení imunity téměř po celém světě. S největší pravděpodobností jeho síla spočívá v obsahu sloučenin, kterým vévodí velmi silný protizánětlivý allicin.

Fotografie: Pixabay

Zázvor

Zázvor je další oblíbená potravina, která podporuje imunitu. Pomáhá zmírnit zánět, zklidnit bolest v krku a má také výhřevné vlastnosti, které jsou způsobeny obsaženým gingerolem.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]