Konzumace vlašských ořechů je přínosná pro zdraví. Kromě plodů lze využít i ořechové listy

Máte rádi ořechy? Pak dobře pro vás, jsou totiž zdravé a mohou vám pomoci v boji s řadou potíží. Jádro vlašských ořechů je nepostradatelnou součástí mnoha dezertů, ořech se často používá v různých jiných pokrmech, a i jako součást různých léčivých přípravků. A nejde jen o konzumaci samotných plodů. Dobře vám může udělat také odvar z listů tohoto stromu. Obzvláště efektivní je mladý ořechový list připravený jako čaj.

Ideální je sklízet ořechové listy v červnu a červenci, kdy jsou čerstvé, zelené a plné živin. List mladého ořechu obsahuje éterický olej nažloutlé barvy, třísloviny a látky s teplou a hořkou chutí. Většině lidí odvar bez potíží zachutná a nemohou si jej vynachválit. Pojďme se dnes podívat na dvě možnosti, jak si připravit léčivou směs z ořechů.

Proti bolesti a únavě

Na tuto směs budete potřebovat:

  • 1 litr kvalitního olivového oleje
  • 150 gramů na jemno nasekaných čerstvých ořechových listů

Obě ingredience smíchejte v uzavíratelné nádobě a nechte na chladném a tmavém místě odstát po dobu alespoň 30 dní. Vznikne vám léčivá tinktura, kterou můžete aplikovat na bolestivé klouby a svaly.

Pro zdravější srdce a cévy

Tato směs bojuje zejména proti špatnému cholesterolu v krvi, který významně ohrožuje kondici vašeho srdce. Na jeho přípravu budete potřebovat následující:

  • mladé zelené ořechy
  • trochu medu

Na dozrání ořechů nečekejte, raději si je dopřejte ještě když budou zelené. Mladé zelené ořechy jsou bohaté na vitamín C a další prospěšné látky. Tyto plody jsou plné olejů, jedí se společně se sladkým medem a jsou vynikajícím zdrojem omega 3 mastných kyselin, které úspěšně snižují hladinu cholesterolu v krvi. Je to další pomocník, kterého jistě oceníte ve snaze o lepší a kvalitnější život a zdraví.


Řekněte ostatním, co si myslíte