Muž varuje před chybou, kterou běžně dělá mnoho Čechů. Opomenutí opalovacího krému má následky

Fotografie: Depositphotos

Opalování je moderním trendem, jak získat bronzovou pokožku, ale málokdo si uvědomuje, jak nebezpečné slunce může být, i když se skrývá za mraky.

„Když je pod mrakem, nemusím používat opalovací krém.“ Takové tvrzení můžete slýchat často, ale nic není dále od pravdy. Odborníci se shodují, že nanášení opalovacího krému každý den za jakéhokoli počasí je naprosto nezbytné. Faktem zůstává, že sluneční paprsky jsou nebezpečné, i když se slunce skrývá za mraky.

Je skutečně nutné používat opalovací krém každý den?

Odpověď je jednoduchá a zní ANO. Pokaždé, než vyjdete ven, byste si měli nanést opalovací krém na místa vystavená slunci. Je to z toho důvodu, že pouhých 15 minut stačí k tomu, aby sluneční paprsky dlouhodobě poškodily vaši pokožku a zvýšily riziko rozvoje rakoviny kůže, nemoci, jež je velmi agresivní a v některých případech i fatální, pokud není včas léčena. V tomto případě platí více než kde jinde, že prevence je nejlepší lék.

Mladý muž sdílí svůj příběh na internetu

Svůj příběh se rozhodl sdílet i tento 21letý mladík jménem Clade, jehož popularita stoupla po zveřejnění incidentu, kdy se ošklivě spálil na sluníčku. Clade nemá žádné vlasy. Když si jednoho dne opět oholil hlavu, vyrazil na pláž opalovat se. Samozřejmě důležitou pointou je, že nepoužil opalovací krém, což byla veliká chyba, jak zjistil vzápětí. „Oholil jsem si hlavu a šel si lehnout na sluníčko. Nedělejte stejnou chybu jako já,“ vyjádřil se na internetu.

Jednoduché samovyšetření ohodnotí míru nebezpečí mateřských znamének. Je účinné v každém věku

Clade sdílel několik fotografií po návratu z pláže. Je na nich jasně vidět, jak má nateklou hlavu, jeho čelo se výrazně zvětšilo a byl celý rudý. Dokonce zveřejnil snímky, na nichž můžete vidět ošklivou promáčklinu v jeho hlavě. Ta se objevila, jakmile si čelo zmáčkl prstem. Byl tak nateklý, že mu v místě vznikl důlek. To všechno kvůli úpalu. Do 4 dnů byl Clade opět v pořádku, ale vytrpěl si své. Nemohl pořádně spát a bolest byla tak silná, že se nemohl dotknout vlastní hlavy. Neopakujte jeho chyby.

Zdroj: Webniusy

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]