Každodenní konzumace ořechů má celou řadu zdravotních přínosů. Zná je ovšem jen malé procento lidí

Fotografie: Pixabay

Ořechy jsou pro vaše tělo opravdu prospěšné, a to z několika důvodů. Proto byste jich měli každý den několik sníst, udělají vám dobře, říká lékařka Franziska Spritzler.

Ptáte se, na co všechno jsou ořechy dobré? Když jich každý den hrst sníte, snížíte ve vašem těle hladinu cholesterolu. A celkově mají dobrý vliv na vaše zdraví. Kromě toho, že ořechy udržují zdravé vaše srdce, jsou také výbornou superpotravinou, pokud jde o krásu a pevnost vaší pokožky. Jsou plné základních vitamínů a živin, což z nich dělá nepostradatelnou potravinu, která má až zázračné účinky.

Mohou zabránit předčasnému stárnutí

Vlašské ořechy jsou bohaté na antioxidanty, které chrání vaši pokožku před slunečním zářením. Když budete jíst několik ořechů denně, bude vaše pokožka chráněna před stárnutím a bude vypadat déle mladší. Ořechy jsou také bohaté na vitamín B, který snižuje pigmentaci pokožky a pomáhá vašemu tělu produkovat nové kožní buňky.

Fotografie: Pixabay

Udržují vaši pokožku hydratovanou

Ořechy obsahují spoustu omega-3 zdravých tuků. Získání jejich dostatečného množství je zásadní pro zdraví pokožky, protože pomáhá vyrovnávat produkci oleje, eliminovat toxiny a blokovat vlhkost, kterou pokožka potřebuje, aby zůstala hladká a bez vrásek. Když je přidáte do vašeho jídelníčku, bude vaše pokožka vypadat mladší a hlavně bude dobře hydratována.

Zabraňují kožním onemocněním

Když si do své snídaně přidáte pár ořechů, bude nejen výživnější, ale také vám pomůže uzdravit pokožku zevnitř. Zdravé tuky z vlašských ořechů napomáhají uklidnit podráždění pokožky, a dokonce mohou léčit některá kožní onemocnění. Mohou vám být také napomocné v léčbě akné.

Fotografie: Pixabay

Rozjasní vaši pokožku

To, co jíte, může ovlivnit vaši pokožku a žádný make-up, pudr ani podkladová báze nebude vypadat dobře, pokud vaše střeva nebudou úplně zdravá. Konzumace ořechů totiž vyživuje střeva a podporuje zdravé bakterie, které jsou opravdu důležité pro trávení a celkové zdraví. Také uzdraví pokožku zevnitř a pomohou jí vypadat zdravě a zářivě.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]