Konzumace alespoň jednoho pomeranče denně změní váš vzhled, zrak i zdraví

Pomeranč je jedním z nejznámějších citrusů. A už dávno není nedostatkovým ovocem. Proto je dobré jíst minimálně jeden denně. Díky tomu do těla dostanete celou řadu velmi prospěšných látek, díky kterým se doslova změníte k nepoznání. Co vše pomeranč dokáže?

Posílí imunitu

Hodí se nejenom v období chřipek. Díky vitamínu C posílíte svou imunitu, což znamená také to, že se vám může vyhnout celá řada běžných nemocí. A pokud už nachlazeni jste, je to právě pomeranč, který dokáže urychlit samotnou léčbu.

Prospívá kůži

Chcete být krásní a mít kůži, která je nejenom zdravá, ale která je také krásná? Jednoduchá pomoc. Stačí jíst pomeranče. Ten zpomaluje příznaky stárnutí a pokožku doslova rozzáří. A to vše hlavně díky bohaté škále antioxidantů.

Sníží cholesterol

I na to je pomeranč vhodným pomocníkem. Obsahuje takzvané flavonoidy, konkrétně potom takzvaný hesperidin. Ten se pozitivně podepisuje na snižování takzvaného špatného cholesterolu ve vašem těle. Tím prospíváte svému zdraví a eliminujete výskyt infarktů.

Eliminuje záněty

Toto známé citrusové ovoce má dobré protizánětlivé vlastnosti. Dokáže bránit výskytu zánětu a pokud by se tento už objevil, tak ho umí také efektivně snižovat. Hlavně v případě zánětlivých onemocnění vašich kloubů.

Reguluje trávení

Pokud máte jakékoliv trávicí obtíže, dá se s nimi snadno zatočit tak, že si dáte denně jeden pomeranč. Jeho šťáva vám pomůže hlavně když trpíte zácpou.

Podpoří činnost mozku

Chcete, aby vám to myslelo, abyste se dokázali lépe soustředit a prospěli své paměti? Tak si dejte pomeranč, který je zdrojem kyseliny listové, která vašemu mozku prospívá více než cokoliv jiného.

Zlepší zrak

Jak vitamín A, tak i vitamín C, které obsahují pomeranče, jsou skvělými pomocníky pro váš zrak. Pokud chcete dobře vidět a zamezit výskytu očních problémů, rozhodně pomeranče konzumujte.

obrázek: pixabay.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]