Vypořádejte se s nebezpečnými parazity v těle přirozenou cestou. Pomůže antiparazitní výživa

Fotografie: Getty Images

Paraziti jsou organismy žijící uvnitř hostitele. Potravu přijímají na jeho úkor. Jejich negativním vlivem jsou poruchy trávení.

Parazité v našem těle mohou infikovat střeva a způsobit bolestivé zažívací příznaky, jako je zácpa průjem, zvracení nebo pálení žáhy. Antiparazitní dieta vylučuje potraviny, které živí parazity. Naopak klade důraz na potraviny s vysokou koncentrací antioxidantů, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Čištění od parazitů

Paraziti se do našeho těla dostanou v důsledku konzumace kontaminované potravy nebo vody. K parazitóze jsou přitom náchylnější lidé s dysbakteriózou, IBS nebo oslabenou imunitou. Někteří parazité se do těla mohou dostat po kousnutí hmyzem, obvykle komárem. Potencionální příčinou infekce může být i konzumace vepřového masa s nedostatečnou tepelnou úpravou.

Fotografie: Freepik

Kromě vepřového masa může být zdrojem parazitů také nedostatečně upravené hovězí maso, ale také korýši nebo krabi. A co můžete udělat, pokud chcete léčit parazitózu? Ideálně je jíst třikrát denně 250 miligramů černého ořechu. Vhodný je také pelyněk. Ten se doporučuje konzumovat třikrát za den v množství 200 miligramů. Dobrý je také oreganový olej, pijte ho čtyřikrát denně.

Další dobré potraviny

V boji proti parazitům vám může pomoci také extrakt z grapefruitových jadérek. Dávkování je však nutné dodržovat podle předpisu lékaře. Používá se také hřebíčkový olej, stejně jako ten oreganový se má konzumovat čtyřikrát denně. A v neposlední řadě je ideální užívat probiotika, a to půl kapsle denně. Případně se s dávkováním poraďte v lékárně nebo v ordinaci svého lékaře.

Očistnou kůru je dobré dodržovat dva týdny. Potom byste si měli dát sedmidenní přestávku a poté znovu očistné doplňky užívat – opět alespoň dva celé týdny. Od parazitů vám kromě těchto přípravků může pomoci také speciální dieta, která neobsahuje cukr ani obiloviny a blíží se paleo stravě. Při dietě se doporučuje minimalizovat nebo vyloučit konzumaci ovoce v jakékoliv formě.

Antiparazitní diety

Místo ovocného smoothie si můžete připravit kokosové smoothie z kokosového mléka, chia semínek a proteinového prášku. Vhodné je také konzumovat dýňová semínka, která podporují funkci trávicího traktu. Dále mezi vhodné potraviny patří česnek a cibule. Obě suroviny obsahují antioxidanty a působí antiparaziticky. Z bylinek je skvělé používat oregano a zázvor, výborný je také kokosový olej.

Fotografie: Pexels

Zatímco zázvor a oregano stimulují tvorbu žaludečních kyselin, kokosový olej má antibakteriální účinek. Dobré je konzumovat probiotické potraviny, jako je jogurt, kefír nebo kysané zelí. Tyto potraviny parazity zabijí a zlepší činnost střev. Skvělý je také jablečný ocet a čerstvá zelenina. Naopak je třeba se vyhnout zmíněnému cukru, ovoci, ale také alkoholu, zpracovaným produktům a vepřovému masu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]