Každá krevní skupina má svá specifika a ovlivňuje naše rysy. Jedna ale mezi ostatními výrazně vyčnívá

Fotografie: Depositphotos

Krevní skupina neboli typ krve je přesný popis červených krvinek každého jedince. A právě lidé s krevní skupinou nula mají výhodu, jsou univerzálním dárcem krve. Zvláštními je ale dělá i něco jiného.

Krevní skupina nula je považována za univerzální krev, kterou měli již naši předci a vyznačovali se svou agresí a dokonalou loveckou schopností. I v dnešní době jsou lidé s touto krevní skupinou jiní, většinou v naší populaci hrají důležitou roli. Vždy je specifikuje vůdčí schopnosti, ale také soustředěnost a energie, která jim nikdy nechybí. Navíc většina těchto lidí je produktivních a výkonných.

Na druhou stranu, když přijdou do stresové situace, jednají obzvláště impulzivně a jsou hyperaktivní. Bohužel ale je také známo, že kvůli podnikavosti a neustálé aktivitě, se tito lidé špatně stravují, mají nedostatek pohybu, jsou často ve stresu a trpí metabolickými účinky, jako je obezita, nízká aktivita štítné žlázy a cukrovka.

Fotografie: Freepik

Jedinečnost této krevní skupiny

Nositelé krevní skupiny nula jsou náchylní k onemocnění, jako je dysfunkce štítné žlázy nebo klidně i vředy. Protože se stravují převážně fastfoodem, mají nízké hladiny jódu a špatnou funkci štítné žlázy. Takové potíže spojené s touto žlázou může ovlivnit i zadržování vody v těle, obezitu a únavu.

Spád k žaludečním vředům

Jestliže máte krevní skupinu nula, nejspíš máte vyšší hladiny žaludeční kyseliny. Celkově ve srovnání s jinými lidmi, s jinou krevní skupinou. Takové potíže vedou k žaludečním vředům. Například v Japonsku je tato krevní skupina považována za prosperující. Dokonce i na pracovních pohovorech se často objevovala otázka, jakou má dotyčný krevní skupinu. Totiž, tito jedinci jsou místními považováni za soustředěné, oddané, organizované, pilné, zodpovědné a praktické lidi. Také věří tomu, že lidé s krevní skupinou nula mají lepší orientaci a jsou dokonalý v logickém myšlení.

Fotografie: Freepik

Stres

Tito lidé také poměrně často trpí stresem, což je často způsobeno jejich hyperaktivitou a nadměrným hněvem. Takoví lidé jsou bohužel náchylní k destruktivnímu chování, a to především tehdy, když jsou z velkého množství práce vyčerpání.  Není destruktivní jako destruktivní! Zde je myšleno, že takové chování u jedinců může zahrnovat riskování, hazardní hry a jiné.

Pokud jste vy tímto člověk nebo vedle sebe takového člověka máte, bude dobré, když si dotyčný člověk odpustí kávu, ale i alkohol. Kofein může být velmi škodlivý, protože dokáže zvýšit hladinu adrenalinu, který je u těchto lidí již dostatečně vysoký.

Pohyb

O tom, že pohyb je velice důležitý a zdravý pro tělo, jistě nemusíme dlouze rozepisovat. Je známo, že především lidé s touto krevní skupinou potřebují pohyb víc než sůl. Potřebují být aktivní, aby si dokázali udržet emoční stabilitu a pevné zdraví. Cvičit třikrát až čtyřikrát týdně bude dokonalé. Velmi důležitá je i strava, která by měla být složena především z minerálů, vitamínů a bílkovin.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]