Problémům s popraskanými patami lze snadno předcházet

Většina lidí si myslí, že popraskané paty vyřeší jenom pedikúra. Ta je však jen jednou z možností. Mnohem lepší je eliminovat příčinu. Jedině tak máte jistotu, že jakékoliv budoucí kosmetické procedury nemusíte podstupovat, protože k popraskání pat ani nemusí dojít. A co všechno je může způsobovat?

Vyšší váha

Ano, i ta může způsobit popraskané paty. Je to celkem jednoduché vysvětlení. Když vážíte hodně, dochází k tomu, že se na vaše paty vytváří doslova enormní tlak. I takový, která nemohou zvládnout. Výsledkem toho je, že se může objevit ono nepříjemné popraskání. Redukujte svou váhu a vaše paty budou krásnější.

Nedostatek vitamínů

I ten může za popraskané paty. Kůže jednoduše nemá to, co potřebuje a tak může mít tendenci praskat. I tady je řešení celkem jednoduché. Z jídla nebo doplňků dodejte tělu potřebné vitamíny. Primárně se jedná o vitamíny A, B3, C, E. Dále zkuste tělu dodat také dostatek zinku a dále i omega-3 mastné kyseliny.

Špatné boty

Pokud používáte otevřené boty, jako jsou třeba pantofle nebo sandály, je to chyba. Pata není držena ve správné pozici a tuk se může rozlévat směrem do stran. A toto způsobí právě ono nepříjemné popraskání. Pokud chcete problému zamezit, mějte boty s pevnou patou. Problémem mohou být také boty s příliš tenkou podrážkou, nebo i boty na vyšším podpatku.

Menopauza

Toto v podstatě neovlivníte. Menopauza dříve nebo později postihne každou ženu. A právě hormonální nerovnováha může vést k tomu, že se objeví popraskané paty. Řešením je v tomto případě jak optimalizace hormonů, tak i snaha využívat krémy, masti, nebo po dané období chodit na pedikúru.

Dlouhé stání

Popraskané paty si můžete způsobit i tím, že budete příliš dlouho stát. Tím jsou paty namáhány a mohou se postupně rozlévat do stran a tak začne kůže praskat. Pokud máte větší váhu a otevřené boty, tak vše jenom umocníte. Řešení je snadné. Pokud je to možné, ulevte svým nohám.

Nedostatečná hygiena

Ano, i ta tento problém způsobuje. Pokud zamíříte večer do sprchy, je třeba si nohy nejenom důkladně omýt mýdlem, které nevysušuje, ale je třeba je také dostatečně omývat střídavě teplou a studenou, která podpoří prokrvování. Také nezapomínejte na následné použití hydratačního krému.

Jak na první pomoc?

Co když se popraskané paty objevily a vy se jich potřebujete zbavit? Zkuste tuto první pomoc. Potřebovat budete šálek ústní vody, šálek octu a dva šálky vody. Vše smíchejte a máte roztok, do kterého nohy na 15 minut namočíte. Potom je vyndejte a pomocí pemzy odstraňte starou kůži. Paty budou o poznání krásnější.

Fotografie: shutterstock, pixabay


Řekněte ostatním, co si myslíte