Prevence trombózy s lahodným bylinným nápojem: Zlatobýl žádné srážení krve nedovolí

Fotografie: Depositphotos

Krevní sraženina je nebezpečný problém, který se může závažně podepsat na vašem zdraví. Riziko jejího výskytu můžete výrazně snížit pomocí správného nápoje.

Trombóza je onemocnění žil, které nepostihuje pouze lidi v určité věkové skupině, ale naprosto kohokoliv – nejčastěji však postihuje jedince ve věku 60 let a výše, kteří již mají oslabený imunitní systém a nedostatečně pružné tepny (zejména pak ženy). Pokud se chcete před problémem ochránit, nemusíte užívat drahé chemické léky, ale lze se obrátit na zlatobýl, jedinečnou bylinu s magickými účinky, říká doktor Darragh O’Carroll.

Trombóza a její příčiny

Trombóza je velmi zákeřné onemocnění, které nemusí dlouhou dobu vykazovat žádné příznaky. To však představuje velký problém, neboť v případě jejího neléčení ohrožuje nejen vaše zdraví, ale dokonce také i život – pouze v Evropě na ni každoročně umírá přibližně 500 000 lidí. Problém nejčastěji postihuje lýtka, stehna a oblast pánve, přičemž v některých případech se může projevit ve formě křečových žil.

Krevní sraženina sama o sobě pro nás nepředstavuje smrtelnou hrozbu. Když se však odtrhne od stěn žil, může způsobit závažné problémy, neboť může doputovat do plic a způsobit tak plicní embolii – v takovém případě nastává smrt doslova během několika sekund. Právě to je pádný důvod, proč byste neměli trombózu podceňovat. Mezi její nejčastější příznaky patří:

  • otoky a bolesti nohou
  • dušnost
  • horečka
  • oteplení pouze jedné končetiny
  • bolest na hrudi (charakteristická pro plicní embolii)
  • paréza končetin (necitlivost)
  • potíže s mluvením a viděním
oko oči
Fotografie: Freepik

Zlatobýl proti srážení krve

Zlatobýl je v bylinné medicíně uctívanou rostlinou, neboť je nesmírně užitečný při léčbě kardiovaskulárních onemocnění, včetně právě trombózy. Důvodem je skutečnost, že snižuje krevní tlak a utěsňuje cévy, přičemž má protisrážlivý účinek. K přípravě nálevu budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 polévková lžíce sušeného zlatobýlu
  • 1 čajová lžička medu
  • 30 mililitrů vroucí vody

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Sušený zlatobýl nasypte do džbánu, zalijte vroucí vodou, nádobu přikryjte a nechte směs 10 minut louhovat – dbejte však na to, aby se voda nevařila, protože by mohlo dojít ke škodlivým chemickým reakcím. Po mírném ochlazení nálevu přidejte med a připravený nápoj pijte každý den na lačný žaludek po dobu 2 týdnů. Poté udělejte týdenní přestávku a vraťte se k protisrážlivé léčbě.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]