Jasné projevy, které prozradí, že vaše játra jsou plná toxinů a potřebují okamžitou pomoc

Fotografie: Freepik

Játra jsou životně důležitý orgán, který se podílí na detoxikaci těla. Pomáhají odvádět z těla nebezpečné toxiny a zásobují metabolismus důležitými látkami i živinami. Jednoduše, správné fungování jater cílí ke správnému a plnohodnotnému životu. Špatná péče o játra a nepřiměřeně špatný způsob života může vést k onemocnění jater a závažným zdravotním komplikacím.

Naštěstí játra jsou takzvaný filtr těla, a do určité míry škodliviny odvádí z těla ven. Pokud už tuto funkci játra nezvládají, dají nám najevo, že v organismu nastal nějaký zdravotní problém. Jak rozpoznáte, že s játry není něco v pořádku?

Funkce jater

Játra jsou pro život velmi důležitá. Ostatně, jako každý jiný orgán v těle. Játra patří mezi největší a nejhlavnější orgán v lidském těle, který má za úkol látkovou výměnu, podstatnou roli v metabolismu sacharidů, bílkovin i tuků, a dále je také zdrojem produkce některých hormonů.

A to není vše, zdravá játra slouží jako schránka, ve které se ukládá glykogen, životně důležité železo a mnoho vitamínů a minerálů. Když se na jaře chceme zbavit toxinů, vždy začínáme u jater – ty jsou nejdůležitější v detoxikaci pro celý organismus.

Fotografie: Shutterstock

Játra najdeme uložené v břišní dutině, přesněji v pravé horní části břicha. Játra v těle máme proto, aby nám čistily krev a čistily tělo od škodlivin. Díky tvorbě žluči v játrech, naše těla lépe vstřebávají tuky a vitamíny, jako jsou A,D, E a K. Při špatné funkci jater a přetížení toxiny, nám tělo může vyslat signály.

Častá až chronická únava spojená s pocením

Většinou jeden z hlavních ukazatelů, že jsou játra přehlcená toxiny, je častá únava. I když dlouho spíte a v noci se nebudíte, jste unavení. K tomu se dále přidruží nepříjemnosti, jako jsou záněty, bolesti žaludku, hlavy a nevzhledné akné. Navíc si můžete všimnout i nadměrného pocení a nevábného tělesného pachu. I takto se mohou projevovat játra plná toxinů.

Fotografie: Freepik

Váš dech půjde cítit zápachem

Když váš dech není svěží, ale naopak zapáchá a děje se to každý den, i když máte osvojené správné ústní hygienické návyky a dech vám nezapáchá od určitého jídla, mějte se na pozoru. Může to být kvůli játrům, které nemohou samy odstranit možné toxiny, které jsou zde nahromaděné.

Jak játra pročistit

Pokud jste si všimli výše zmíněných projevů, vyzkoušejte játra pročistit nejlépe přírodní cestou. Mimo zeleninových šťáv, můžete játra čistit i bylinkami, jako je fenykl, řepík, pampeliška, puškvorec či ostropestřec mariánský. Dále také můžete využít kurkumu – lahodné koření, které má pro detoxikaci významnou roli.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]