Problémy s játry může signalizovat specifická bolest hlavy

Fotografie: Freepik

Bolesti hlavy mohou mít mnoho různých příčin: migrény, přetížení, nedostatek spánku atd. Jen málo lidí však ví, že problémy s játry často vedou k bolestem hlavy.

Jakmile cítíte svá játra, je to velký problém. Důvodem je to, že játra obvykle nebolí, a to ani tehdy, když jsou nemocná. Teprve příliš vážná choroba může způsobit problémy s játry. Někdy je tedy příznakem onemocnění jater spíše souhra několika různých příznaků, jako je bolest hlavy, zažívací potíže, únava a další.

Pokud vás bolí hlava v důsledku onemocnění jater, je to bolest, která přichází a odchází, její intenzita se občas zesiluje ve spáncích a v zadních částech hlavy.

Fotografie: Depositphotos

Vylepšete svou stravu

K problémům s játry (a pozdějšími bolestmi hlavy) dochází v důsledku nezdravých stravovacích návyků. Nepřejídejte se, snižte příjem tuku (smažených potravin, zpracovaných cukrů), soli i alkoholu a naopak zvyšte svůj denní příjem čerstvé zeleniny a ovoce. Když už vařenou zeleninu, tak v páře, protože tato si zachová nejvíce živin. Velice prospěšná je listová zelenina, artyčok nebo bylinky, jako je ostropestřec mariánský, zázvor, pampeliška a zelený čaj.

Změňte svůj životní styl

Je zapotřebí, abyste každý den udržovali tepovou frekvenci na zvýšené úrovni: například půlhodinovou fyzickou aktivitou nebo patnáctiminutovým během. Je to možné, snažte se minimalizovat úroveň stresu a úzkosti. Myslete například na své priority: zdraví, štěstí, radosti každého dne. Najděte si čas sami pro sebe.

Fotografie: Freepik

Jak vypadá dobrá strava?

Není jednoduché stravovat se zdravě, zvláště když o zdravé výživě nemáte představu. Proto vám nabízíme jídelníček, na kterém předvedeme, jak by vaše každodenní strava mohla vypadat. Potraviny v něm obsažené jsou navrženy tak, aby minimalizovali nepohodlí spojené s bolestmi hlavy a problémy s játry.

  • Snídaně: sklenice teplé vody se šťávou z půlky citronu, plátek celozrnného chleba s džemem bez cukru (borůvkovým), polovina jablka a ořechy.
  • Dopolední svačina: jablko nebo hruška. Místo ovoce si můžete dát zelený čaj s plátkem celozrnného toastu.
  • Oběd: grilovaná zelenina a grilovaná bílá ryba. Můžete přidat trochu ovocného salátu.
  • Odpolední svačina: ovesné vločky s ovocem a sklenicí vody.
  • Večeře: vařené artyčoky s olivovým olejem a octem, hnědá rýže, kiwi. Večeříte minimálně jednu hodinu před spaním.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]