Japonská relaxační technika, která dělá zázraky. Sníží stres za pouhých 5 minut

obrázek:steptohealth.com

Jak všichni víme, stres je velmi nebezpečný faktor. Ze stresu mohou vzniknout různé zdravotní problémy. Vznikají z něho stavy, jako je fyzická únava, úzkost, deprese, oslabený imunitní systém, zvýšený krevní tlak, mrtvice, nevolnosti a též srdeční záchvaty.

Zrychlené tempo našich životů, které v současné době, v našich moderních společnostech žijeme, často vyvolává stres. Znamená to, že pro jednotlivce je velmi důležité najít si koníček nebo jiný druh relaxace, který mu pomůže zmírnit nakumulovaný stres.

Co se vlastně stane, když stres neřešíte koníčky či relaxací?

Když lidé už nevědí co dělat, přejdou k řešení v podobě léků, které jsou volně dostupné v lékárnách. Tento krok může mít vážný a dlouhodobý dopad na vaše zdraví. Předejděte těmto stavům pomocí cvičení jógy, posloucháním klidné hudby či meditací, na kterou si musíte zvyknout a naučit se ji.
Máme tu pro vás jednoduchou verzi relaxace, která pochází z Japonska. Tato technika, nám pomůže eliminovat stres. Provádět ji můžete kdekoliv, všechno co budete potřebovat, jsou pouze vaše ruce.

Japonci věří, že každý prst je spojen s určitou emocí nebo pocitem, například:

• Palec: starosti a úzkost
• Ukazováček: obavy
• Prostředníček: vztek
• Prsteníček: deprese a melancholie
• Malíček: sebeúcta a stres

Jak provést samo-relaxační techniku?

obrázek:ankewebersmit.com

Tato technika se používá k dosažení stability mezi nepřátelskými energetickými silami. Začněte tím, že jeden prst uchopíte prsty od opačné ruky. Držte prst po dobu jedné až dvou minut. Počkejte, dokud neucítíte puls, jakmile ho ucítíte, budete vědět, že proces funguje správně. Takto prst držíme po dobu 1-2 minuty.

Další metodou jak se uvolníte od stresu, je když vyvinete malý tlak palcem do středu dlaně protější ruky. Opět držte po dobu 1-2 minuty.

Pravidelné procvičování této techniky bude mít pozitivní dopad na váš život a pomůže vám při redukci stresu.