5 potravin proti stresu

Nezáleží na tom, zda jste ve stresu kvůli práci, rodinným problémům nebo jiným věcem. Všechny druhy stresu vedou k těm samým špatným věcem: obezita, nespavost, zdravotní problémy se srdcem, zažíváním… Je spoustu nebezpečných závěrů stresu, proto přinášíme seznam potravin, které jsou stresuodolné a navíc i zdravé.

1) Avokádo

Avokádo je bohaté na vitamíny B, B6, E a kyselinu listovou; navíc obsahuje nenasycené tuky podporující hubnutí. Můžete jej jíst samotné, přidávat ho do smoothie, nebo si z něj vytvořit zeleninový salát.

2) Losos

To, že jsou ryby zdravé, ví snad každý. Kromě omega-3 mastných kyselin obsahuje bílkoviny, hořčík, vitamin B a železo. Kromě toho, že vás naladí na tu správnou náladu, vás udrží v bdělosti a také je výhodou to, že po něm nepřiberete!

3) Mandle

Oříšky a semínka byste měli zařadit do svého jídelníčku i v případě, že vás stres netrápí. Pokud jste však obklopeni stresem, pro vás jsou oříšky nutností! Hlavní bojovníci proti stresu jsou pak mandle, které snižují napětí v těle. Mají velký obsah hořčíku a stačí jich sníst denně jen dvacet.

4) Hořká čokoláda

Cukr obecně vyvolává lepší náladu a snižuje napětí a únavu, ovšem pokud sáhnete po kvalitní hořké čokoládě, nejenže vás zbaví stresu, ale také si skvěle pochutnáte a přitom zdravě. Ale pozor, musí jít o kvalitní čokoládu s nejméně 70 % kakaa!

5) Špenát

Možná vás to překvapí, možná ne. Špenát je často zařazován mezi superpotraviny. Obsahuje hořčík, železo, vitamin B. Špenát můžete kombinovat s dalšími druhy zeleniny, tvořit z něj saláty, nebo jej uvařit k obědu.

Fotografie publikována se svolením Witthaya Phonsawat Photography/FreeDigitalPhotos.net