Jakým podzimním sportům se nyní věnovat? Poradíme!

Podzimní sportyMnoho lidí se s ústupem teplého léta začne vyhýbat veškeré aktivitě s výmluvou, že už je moc velká zima a počasí je nevyzpytatelné. Patříte i vy mezi ně? Některým podzimním sportům se ale vůbec vyhýbat nemusíte a my vám v dnešním článku prozradíme, které to jsou. Ještě než tedy běžeckou obuv nebo helmu na kolo definitivně zazimujete v šatní skříni, udělejte si pár minut volného času na přečtení následujících řádků. Uvidíte, že vám ani podzimní teploty nezabrání v tom, abyste vyrazili do přírody a udělali tak něco dobrého pro své zdraví a fyzickou kondici. Přesvědčíme vám, že se nevyplatí podzimním sportům říkat NE!

Běh

Běhání je osvobozující aktivita, při které si dokonale pročistíte hlavu, přijdete na jiné myšlenky a ještě se skvěle rozhýbete. Právem tato činnost patří k podzimním sportům, kterým se ani teď nemusíte vyhýbat. Stačí se jen vhodně obléci, aby se vám chladnější počasí nedostalo až na tělo a můžete vyrazit vstříc novým stezkám a místům, která jste třeba ještě neviděli. Pamatujte, že při běhání jen vy rozhodujete o svých cestách, tak si to jak se patří užijte!

Kolo

Ani na jízdu na kole nemusíte na podzim úplně zanevřít. I v tomto případě platí, že stačí vhodné oblečení a příjemné projížďce vůbec nic nebrání. Nemusíte hned trhat rekordy a jezdit po stezkách jako šílení, klidně si jen pár minut pohodlně a v klidu objíždějte oblíbené trasy. Pro vaše tělo to nebude až tak veliká zátěž, navíc uděláte něco pro své zdraví a pročistíte si hlavu.

Chůze

K podzimním sportům patří i oblíbená chůze nebo turistika. Jedná se o nejjednodušší pohyb, ke kterému nepotřebujete jisté zkušenosti ani speciální vybavení. Chodit můžete kdykoli, kamkoli a s kýmkoli. Jestliže nechcete do přírody vyrazit sami, jděte třeba ve dvou. Během procházky rozhýbete tělo a ještě si s někým příjemně popovídáte, což například u běhání nebo jízdy na kole není až tak jednoduché.

Fotografie publikována se svolením Nenetus FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]