Nový sport pro ženy – piloxing

Nová cvičební metoda známá jako piloxing si získává srdce i přízeň stále většího počtu žen a dívek napříč všemi věkovými kategoriemi. Spojuje na první pohled dvě naprosto neslučitelné fyzické aktivity – pilates a box – díky čemuž vzniká úplně nový sport, který je kombinací něžné elegance a energetické výbušnosti. Možná si na první pohled nedokážete představit, jak se dá skloubit tvrdý a drsný box s ladným cvičením pilates. Kdo ale jednou piloxing okusí, ten si jej okamžitě zamiluje. Pojďme si společně v dnešním článku říci o této cvičební metodě něco více, prozraďme si, kdo s tímto nápadem přišel a nechme se inspirovat ukázkou energií nabitých cviků!

Piloxing je to nejlepší z obou sportů

Pohráváte si s myšlenkou, kdo s tímto nápadem – zkombinovat mužský a ženský sport – přišel? Za vznik piloxingu vděčíme všestranně založené sportovkyni pcházející ze Švédska Vivece Jensenové, která se sama aktivně věnovala jak boxování, tak i pilates a samozřejmě i řadě dalších aktivit – například v kulturistice to dotáhla až na profesionální úroveň, ale rovněž ji nadchl i balet. Sama o této cvičební metodě tvrdí, že představuje to nejlepší z obou sportů. Jestli je to pravda – na to budete muset přijít jedině tak, že piloxing na vlastní kůži vyzkoušíte!

Něžné pilates a tvrdý box

Úkolem piloxingu je vnést do ženského cvičení něco úplně nového, novou vášeň i novou energii. Jestliže vás již nebaví docházet každý týden na hodinu stereotypního aerobiku, kde se sice možná zapotíte, ale přijde vám to pořád dokola, pak je piloxing ideální volbou, kterou byste měli vyzkoušet. Zatímco klidné a něžné pilates má za cíl zvyšovat pevnost a pružnost vašich svalů, aniž by během cvičení došlo k nárůstu jejich objemu, u boxu musí být vaše tělo dokonale zpevněné, dochází zde k neustálému pohybu a poskakování nohou a ve finále začnete spalovat tuky a tvarovat hmotu. A právě to je rozdíl mezi těmito dvěma sporty.

Jak cvičení piloxingu probíhá?

Piloxing lze přirovnat k dynamické hře, která se neustále mění. Zatímco v jednu chvíli se věnujete cvičení pomalých kontrolovatelných pohybů, ve druhé chvíli zvýšíte energii a soustředíte se na silné údery. Vzhledem k tomu, že se tempo střídá pomalu a postupně, nemusíte se bát, že byste na hodině piloxingu nestíhali nebo si dokonale odrovnali tělo – vždy si máte čas zvyknout a vaše tělo i jeho aktivitu správně nasměrovat.

Podívejte se, jak vypadá cvičení piloxingu:

Obrázek: youtube.com

Video: youtube.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]