Japonská metoda hubnutí potěší svými výsledky. Vyzkoušejte tuto netradiční cestu k vysněné postavě

Fotografie: Freepik

Snažíte se dlouhodobě zhubnout a nedaří se vám to? Tato japonská metoda hubnutí je velmi přirozená a založená především na správném způsobu stravování. Již žádné drahé přípravky.

Nadváha a obezita jsou v dnešní době masovým problémem, s nímž bojuje poměrně velké množství lidí. Vyšší, než standardní hmotnost se podepisuje na různých obtížích – kromě nespokojenosti s vlastním vzhledem a z ní plynoucích depresí se jedná především o nadměrnou zátěž na organismus, jež může přejít až do závažné nemoci. Řada lidí se proto soustřeďuje na to, aby svou váhu nějakým způsobem regulovali, a to všemi možnými způsoby včetně léků na hubnutí, drastických diet nebo neuváženého sportování.

Účinek těchto metod je ovšem zpravidla krátkodobý a způsobuje tzv. jojo-efekt, tedy rychlý návrat k původnímu stavu nebo jeho náhlé zhoršení. Naštěstí však existují i účinné metody hubnutí, díky nimž lze dosáhnout optimální váhy dlouhodobě. Jednou z nich je i tato skvělá japonská metoda.

Fotografie: Freepik

Japonská metoda účinného hubnutí

Tato metoda se skládá ze dvou základních principů:

  • jednoduchého cvičení na zmenšování žaludku
  • úpravy jídelníčku a stravování

Cvičení na stažení žaludku

Toto cvičení je nutné provádět denně, nezabere však více než pět minut. Budete k němu potřebovat pouze velký kus látky nebo ručník. Provádí se takto:

  1. Lehněte si na břicho vodorovný povrch.
  2. Roztáhněte nohy tak, aby byly vaše paty od sebe vzdáleny 20-25 cm.
  3. Prsty u nohou se dotýkejte země.
  4. Položte si látku nebo ručník na záda přibližně do úrovně břicha.
  5. Ležte v této poloze 5 minut.
Fotografie: Freepik

Cvičení by mělo nastartovat spalování a postupně zmenšovat objem žaludku. Kromě tohoto cvičení můžete spalování dále podpořit lehkými cviky, kterým byste se měli věnovat alespoň 30 minut denně.

Úprava jídelníčku a stravování

Kromě cvičení byste se měli zaměřit také na způsob a charakter stravování. Abyste podpořili výsledky cvičení, začněte konzumovat potraviny v menších porcích, pravidelně, a i vícekrát denně – dáte tak žaludku čas potravu zpracovat a čas trávení se zrychlí. Jídelníček by měl být rovněž upraven z hlediska obsahu – soustřeďte se především na zeleninu (ideálně pečenou), lehké přílohy a ryby. Maso by ve vašem jídelníčku sice nemělo chybět, ale není nutné jej konzumovat denně – snižte počet jídel s masem tak na jednu za dva až tři dny.

Zdroj: Savvy Tokyo