Efektivní způsoby, jak nastartovat metabolismus a docílit tak vysněné postavy i bez dřiny v posilovně

Fotografie: Depositphotos

Hubnutí bez tvrdých diet a dření v posilovně není žádný mýtus. Tyto snadné triky vám pomohou nastartovat metabolismus a shodit přebytečná kila.

Léto je již za rohem a řada lidí se snaží co nejrychleji shodit přebytečná kila. Většina z nich si však bohužel myslí, že nejlepší způsob, jak zhubnout, je jíst co nejméně kalorií a cvičit, jak jen to čas dovolí – ano cvičení sice podporuje vaše celkové zdraví, ovšem existují i mnohem snazší způsoby, které dokážou rozproudit váš metabolismus, a efektivně tak spálit přebytečné kalorie ve vašem těle. Níže se můžete seznámit s těmi 5 nejlepšími z nich, popisuje lékařka Helen West.

Jezte pomaleji a rozvážněji

Ne nadarmo se říká, že jste to, co jíte. Pokud chcete zhubnout, měli byste zařadit do svého jídelníčku kvalitní a co nejméně zpracované potraviny. Navíc byste měli brát ohledy také na dobu, kterou konzumaci jídla věnujete. Trvá totiž přibližně 20 minut, než ve vašem těle začne působit hormon sytosti zvaný leptin, který signalizuje mozku, že jste plní. V případě, že budete jíst rychle, nebudete se cítit dostatečně sytí a se vší pravděpodobností toho sníte mnohem více, než kdybyste jedli pomaleji.

Zařaďte do svého jídelníčku kvalitní tuky

Přestože tento způsob může znít paradoxně, protože se přebytečného tuku přeci chcete zbavit, lidské tělo se bez příjmu kvalitních tuků neobejde. Jedná se především o tuky známé jako triglyceridy se středním řetězcem, které jsou například součástí kokosového oleje nebo vlašských ořechů. Ty totiž nejenže zvyšují pocit sytosti, ale ani se neukládají jako běžný tuk, neboť je tělo dokáže rychle spálit, a efektivně tak zvýšit svou hladinu energie.

Snídejte krátce po probuzení

Brzká, ovšem kvalitní snídaně vám pomůže přerušit tělesný půst a zapnout hormony hubnutí již během startu dne. Snažte se proto každý den po probuzení najíst do jedné hodiny a potraviny vždy zapijte dostatkem obyčejné vody, čaje nebo kvalitní kávy. Zvolit můžete například potraviny bohaté na prospěšné sacharidy a vlákninu, jako jsou například vločky či ovocná smoothie.

Fotografie: Pixabay

Dopřejte si dostatek slunečního světla

Sluneční paprsky vám samy o sobě zhubnout pravděpodobně nepomohou, ovšem jsou skvělým prostředkem, který dodá vašemu tělu dostatek vitamínu D. Ten pomáhá velmi účinně nastartovat metabolismus a udržet ho během dne na rychlé úrovni. Pokud nejste fanoušek slunečního světla, můžete vitamín D užívat také jako doplněk stravy.

Co nejkvalitněji se vyspěte

Kvalitní spánek patří mezi zásadní pilíře zdravého života a efektivního hubnutí. Pokud totiž denně nenaspíte alespoň 7 hodin, dojde k rozhození hladiny leptinu, hormonu, který rozhoduje o tom, kdy máte hlad, žízeň nebo jste unavení. Nedostatečný odpočinek tak může vést k přejídání nebo naopak nechuti k jídlu, což je v případě hubnutí zcela nežádoucí problém. Snažte se proto za každých okolností vyspat, co nejlépe to jde.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]