Odstranění bradavic přírodní cestou: Přemůže je esenciální olej nebo obyčejný jablečný ocet

Fotografie: Depositphotos

Bradavice jsou celkem běžným kožním problémem, jenž není důvodem k obavám. Přesto je však vhodné odstranit je včas. Pomoci mohou některé domácí způsoby léčby.

Bradavice jsou neškodné kožní výrůstky způsobené lidským papilomavirem (HPV). Existuje více než 100 typů HPV. Virus způsobuje bradavice na obličeji, genitáliích a rukou. K dispozici jsou různé způsoby léčby. Jejich účinnost se však liší v závislosti na typu a umístění bradavice, říká doktor Gerhard Whitworth.

Přírodní způsoby léčby bradavic

Většina přírodních způsobů léčby bradavic sice nemá vědecké podložení, ovšem tradice hovoří jasně. V minulosti některé domácí možnosti léčby lidem pomáhaly s odstraněním bradavic. Navíc tyto léčby nejsou ani škodlivé, ani drahé. Rozhodně je stojí za to vyzkoušet. Pamatujte však, že byste si sami neměli léčit genitální bradavice. V tomto případě je nezbytné navštívit lékaře.

Vysoce kvalitní esenciální olej

Většina bradavic zmizí sama od sebe. Pokud vás však bradavice obtěžují, tea tree olejíček má antimikrobiální a exfoliační vlastnosti. Lokální léčba bradavic pomocí oleje z čajovníku pomohla snížit výskyt bradavic během 12 dnů. Neexistují však žádné rozsáhlé studie, které by tato zjištění podpořily.

Použití jablečného octa

Jablečný ocet je populární léčba bradavic. Tento postup zahrnuje namočení vaty do jablečného octa a jeho aplikaci na pokožku každý večer před spaním. Umístění obvazu přes bradavici může pomoci chránit postiženou oblast a udržet ocet na místě. I když je jablečný ocet přírodní léčbou, je stále kyselý a při aplikaci na pokožku může způsobit bolest a nepohodlí. Neředěný jablečný ocet by se neměl používat na obličej, protože může být příliš silný.

Bezbolestné postupy na odstranění bradavic jsou k nezaplacení. Fungují spolehlivě, výrůstky zmizí beze stopy

jablečný ocet
Fotografie: Freepik

Lepicí páska pomůže se vším

I když se to může zdát jako neobvyklý přístup k léčbě bradavic, někteří lidé tvrdí, že pravidelné používání lepicí pásky na bradavice může pomoci při jejich odstranění. Lékaři přesně nevědí, proč lepicí páska funguje, ale může chránit před třením a poskytnout určitou exfoliaci, když je páska odstraněna.

Průhledný lak na nehty

Říká se, že nanášení čirého laku na bradavice zbavuje kůži kyslíku, což způsobuje, že kožní buňky odumírají a bradavice zmizí. I když lékaři tento postup neprokázali, může vytvořit ochrannou bariéru mezi bradavicí a vnějším prostředím.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]