Domácí lék proti bolesti z přírodních ingrediencí, který účinkuje stejně dobře jako ty z obchodu

Fotografie: Depositphotos

Bolest těla je nepříjemný problém, který v určité míře trápí velké množství lidí. Zbavte se ho pomocí tohoto domácího léku z přírodních ingrediencí.

Jakákoliv bolest těla vám může snadno znepříjemnit den. Většina lidí řeší tento problém zpravidla léky, které však jeho počáteční příčinu neodstraní, nýbrž ji pouze utlumí. Naštěstí však existují určité přirozené složky, jež v kombinaci fungují stejně dobře jako chemické přípravky s možnými kontradikcemi, říká doktorka Monisha Bhanote.

Přínosy složek domácího léku proti bolesti

V současné době však mnoho lidí ví, že existují lepší způsoby, jak se zbavit nepříjemných bolestí bez užívání chemických léků, a to ne jinak než pomocí darů matky přírody. Osvědčenou potravinou je kurkuma, která disponuje silným antioxidantem zvaným kurkumin. Právě díky němu je jednou z nejstarších a zároveň nejúčinnějších přírodních prostředků k odstranění bolestí a zánětů svalů i kloubů, přičemž skvěle uvolňuje tělo.

Fotografie: Pixabay

Kurkuma však účinkuje mnohem lépe v kombinaci s dalšími plody přírody, jako je zejména zázvor a citron. Zázvor je známý jako nejsilnější přírodní léčivo, které taktéž působí protizánětlivě, reguluje krevní tlak a čistí krevní oběh. Citron působí podobně, ovšem navíc obsahuje hojné množství vitamínu C, jenž hraje důležitou roli při tvorbě kolagenu. Nápoj z těchto 3 složek je proto velmi účinným prostředkem, který vás zbaví jakékoliv bolesti.

Domácí lék pro odstranění bolesti

Abyste se tedy zbavili každé bolesti, která postihla vaše tělo, namísto užívání chemických prostředků si připravte raději tento léčivý nápoj z přírodních ingrediencí. K jeho přípravě budete potřebovat následující potraviny:

  • 4 šálky vody,
  • 2 polévkové lžíce čerstvě nastrouhaného kořene kurkumy nebo 1 čajovou lžičku mleté kurkumy,
  • 1 čerstvý citron,
  • 1 polévkovou lžíci čerstvě nastrouhaného kořene zázvoru,
  • med na dochucení.
Fotografie: Pixabay

Samotná příprava je poté naprosto jednoduché. Prvním krokem k přípravě léčivého nápoje je převaření vody v hrnci. Jakmile se začne vařit, přidejte nastrouhaný zázvor a 2 polévkové lžíce kořene kurkumy nebo 1 čajovou lžičku kurkumového prášku – pokud se rozhodnete pro první možnost, měli byste ji nechat vařit asi 20 minut a před nalitím do šálku ji dobře scedit. Po uplynutí této doby přidejte do směsi citronovou šťávu a jednu nebo dvě čajové lžičky medu (pokud na vás bude nápoj moc hořký, můžete přidat ještě jednu lžičku navíc).

Pro získání těch nejlepších přínosů pijte tento čaj několikrát denně a uvidíte, jak se vám již po pár dnech uleví od bolestí. V každém případě byste se však měli o těchto bolestech nejprve vždy poradit se svým lékařem, který vám předá odborná doporučení.

Zdroj: Healthline