Jak si poradit s váhou, pokud jste příliš hubení?

obrázek:pixabay.com

Trápí vás vaše váha? Nejedná se však o to, že byste trpěli nadváhou, ale naopak máte problémy s tím, že jste příliš hubení? Pravdou je, že příliš hubení lidé působí nezdravě a často by potřebovali nějaké to kilo přibrat. Jak to však provést zdravou cestou, abyste se nemuseli cpát koláči a tučnými jídly?

Dopřávejte si více jídla

Začněte tím, že si budete dopřávat více jídla. Problém s nabráním váhy má totiž často své kořeny v tom, že jíte málo, nepravidelně a často na sebe, co se týká stravování, zapomínáte. Začněte tím, že si budete dopřávat o trochu větší porce než doposud, samozřejmě jídla zdravého a přínosného pro vaše zdraví.

Jezte pravidelně

Dopřejte si tedy větší porce a jídlo 5 x denně. Připravovat si můžete jídlo do krabiček sebou do práce, abyste toto pravidelné stravování opravdu dodržovali. Začněte snídaní, poté si dejte dopolední svačinku, vydatnější oběd, svačinu doplněnou o oříšky a večeři. Pokud jdete spát později, dopřejte si i po večeři malou svačinu.

Příjem bílkovin!

Ve své stravě dbejte především na dostatek bílkovin, které jsou základním stavebním materiálem pro svaly. Bílkoviny jsou pro vaše tělo nesmírně důležité a na jejich pravidelný příjem často zapomínáme. Dopřávejte si tedy kuřecí maso, cizrnu, fazole, tofu a oříšky.

Dopřávejte si více tekutin

Zapomínat byste neměli ani na dostatečný přísun tekutin, který je při zvýšené konzumaci jídla neméně důležitý. Pijte denně v průměru 3 litry vody, ale myslete na to, že množství potřebné vody záleží na vaší denní aktivitě, věku, počasí, fyzické kondici apod.

Dopřejte si dostatek odpočinku

Nadměrné hubnutí má na svědomí také často stres. Jste vystresovaní z práce, špatně spíte,
nestíháte odpočívat? Dopřejte si denně alespoň hodinu odpočinku a každou noc minimálně 7
hodin kvalitního spánku. Díky tomu také začnete přibírat na váze.