Babička se po dlouhých letech zbavila stařeckých skvrn pomocí tohoto domácího triku

Fotografie: Alain Gérard / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Stařecké skvrny jsou nepříjemným problémem, který může výrazně ovlivnit vaši krásu. Zbavit se jich můžete snadno, a to pomocí dvou jednoduchých ingrediencí.

Stařecké skvrny jsou nepříjemným problémem, se kterým se může potýkat v pokročilém věku naprosto každý. Často se podle lékařky Cynthia Cobb objevují například na obličeji, nohou, pažích nebo dokonce také rukou, kvůli čemuž dokáží výrazně ovlivnit váš vzhled. Naštěstí se jich však můžete zbavit snadno, a to zcela přirozeným způsobem a z pohodlí svého domova.

Stařecké skvrny a lidské zdraví

Tento nepříjemný příznak se často objevuje po nadměrném vystavování se slunečnímu a UV záření, a to jak ze slunce, tak při pobytu v soláriích. Důvodem je především nesprávná funkce melaninu, přírodního pigmentu, který je zodpovědný za tmavnutí pokožky. Naštěstí se však nejedná o nijak vážný problém, kterého byste se měli bát – existují však i případy, kdy by mohli značit  nebezpečné onemocnění. Pozor byste si měli dávat především v případě, pokud:

  • se změní tvar skvrny
  • některé oblasti skvrny jsou mnohem tmavší než jiné
  • mají kolem sebe nepravidelný a tmavší okraj
  • stále rostou nebo se mění
  • jsou červené a bolestivé

Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, okamžitě kontaktujte svého lékaře nebo dermatologa. V takovém případě by se totiž mohlo jednat o nebezpečnou rakovinu kůže, o jejíchž příznacích jsme vás na webu ZdravéStravování nedávno informovali.

Jak se zbavit hnědých skvrn

Pokud se se stařeckými skvrnami potýkáte i vy, nemusíte kvůli jejich odstranění podstupovat invazivní operace nebo platit spoustu peněz. Pomoci si dokážete totiž podle webu Webniusy i sami. Postačí vám smíchat dvě ingredience, které odstraní veškeré známky již během několika dní a pomohou vám k dokonalé pokožce. Jedná se o cibuli a jablečný ocet, u kterých bylo již několikrát prokázáno, že odstraňují nevzhledné známky na kůži a pomáhají bojovat proti volným radikálům ve svrchních vrstvách pokožky. Příprava vypadá následovně:

Modřiny se na těle netvoří pro nic za nic. Mohou značit Cushingův syndrom nebo nedostatek vitamínů

  • Nakrájejte čerstvou cibuli a vhoďte ji do mixéru.
  • Smíchejte cibuli s půlkou šálku jablečného octa a vše dobře promíchejte.
  • Každý den namáčejte do směsi vatový tampon a nanášejte jej na skvrny.
cibule rozkrojená na poloviny
Fotografie: Pexels

Takto byste měli postupovat alespoň 2 až 4 týdny v kuse, nebo dokud neuvidíte patřičné výsledky. I když to nemusí být okamžité řešení, odstraníte tím nevzhledné známky zcela přirozeně a neutratíte za to mnoho peněz. Kromě toho se tento recept osvědčil také při akné a dalších nepříjemných kožních problémech.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]