Moje babička se konečně po letech zbavila bolesti kolen díky této fintě, kterou jsem objevila na internetu

Fotografie: Depositphotos

Bolest kolen je nepříjemný problém, který dokáže velmi rychle ztížit váš každodenní život. Zbavit se jej však můžete snadno, a to hezky podomácku.

Pokud trpíte bolestmi kolen, nemusíte nutně pospíchat k lékaři a kupovat si drahé komerční prostředky plné chemie. Mnohem lépe si totiž podle lékařky Alany Biggers dokážete pomoc sami, a to aplikací správných přírodních léčiv. Velmi dobře se například osvědčila směs citronu a sezamového oleje, který je známý pro svou jedinečnou schopnost regenerovat postiženou oblast těla a zmírnit nepříjemné bolesti.

Jak na nepříjemnou bolest kolen

Bolest kolen je jedním z nejnepříjemnějších problémů, se kterým se může setkat naprosto každý, nehledě na věkovou kategorii. Jakmile ji začnete pociťovat, nebude pro vás již tak jednoduché vykonávat každodenní úkoly, které pro vás byly doposud hračkou. Naštěstí si však můžete poměrně snadno pomoci, a to podomácku. Potřebovat k tomu budete jednoduchou přírodní směs z účinných ingrediencí, která nepříjemné pocity odstraní.

Je také dobré brát na vědomí, že bolest kolen se často objevuje v důsledku zranění, artritidy nebo nadměrného vypětí kolena, a proto je dle webu Healthline nejprve vhodné, abyste se poradili s lékařem, co stojí za její příčinou. Jakmile budete vědět, proč vás silná bolest nenechá spát, můžete sáhnout po citronech a sezamovém oleji, které jsou pro klouby velmi prospěšné a dokáží je rychle zotavit. Stačí si z nich připravit jednoduchou směs.

Domácí směs z citronu a sezamového oleje

Není nutné vždy užívat drahé komerční léky jen proto, že vás bolí nějaká část těla nebo netušíte, jak si pomoci. Mnohem více se vyplatí jít na to přirozeně a svépomocí, čímž mimo jiné ušetříte peníze a nebudete muset do těla cpát žádné chemické sloučeniny. Pro přípravu domácí směsi proti nepříjemné bolesti kloubů a kolen budete potřebovat následující ingredience:

  • 1–2 organické citrony a
  • sezamový olej (pokud nemáte, můžete použít olivový olej).

Blahodárný vliv těchto tlakových bodů většina lidí nezná. Jedná se však o snadnou metodu úlevy od bolesti

citrony na prkénku
Fotografie: Freepik

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Citrony stačí nejprve nakrájet na malé kousky, poté je zavázat do bavlněné látky a namočit do sezamového oleje. Jakmile bude léčivá pomůcka připravená, přiložte ji jednoduše na koleno a nechte působit alespoň 10 minut. Tuto proceduru opakujte dvakrát denně do doby, než se nepříjemné pocity zlepší. Pro získání ještě lepších výsledků můžete vypít každé ráno nalačno sklenici vlažné vody s citronovou šťávou.

Tímto způsobem navíc podpoříte zdraví srdce a ochráníte se před řadou dalších nepříjemných problémů. Na webu ZdravéStravování jsme již dříve psali o tom, jak citronová šťáva společně s octem dokáží hravě odstranit nevzhledné stařecké skvrny na pokožce.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]