Tato levná domácí potravina si během 3 dnů poradí s revmatoidní artritidou. Dokonce i zrychluje hubnutí

Fotografie: JFVelasquez Floro / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Jablečný ocet nabízí své antioxidační a protizánětlivé vlastnosti k domácí léčbě různých onemocnění. Tentokrát uspěl i jako podpůrná léčba revmatoidní artritidy.

Jablečný ocet už mnohokrát předvedl, že má příznivé zdravotní vlastnosti, a dokázal si tak získat přední místo v domácí léčbě různých onemocnění. Přestože by se neměl považovat za náhradu léků, tentokrát úspěšně obstál jako podpůrná přírodní léčba revmatoidní artritidy díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem.

Zdravotní výhody jablečného octa

Dietoložka Kim Chin uvádí několik zdravotních výhod užívání jablečného octa. Obsahuje hojné množství prospěšných látek, například kyselinu octovou, primární aktivní složku octa, která je zodpovědná za jeho přínosy pro zdraví. Jablečný ocet skvěle zvládá bojovat se škodlivými bakteriemi. Po staletí jej proto lidé používají jako dezinfekci, k léčbě plísní, odstranění vší a bradavic a také k léčbě ušních infekcí. Jablečný ocet také pomáhá snížit hladinu cukru v krvi, podporuje léčbu cukrovky.

Snažíte-li se shodit nějaké to přebytečné kilo, zařaďte do svého jídelníčku jablečný ocet. Zvyšuje totiž pocit sytosti, což vede k tomu, že nebudete mít během dne chuť na nezdravé svačinky. Stejně tak je nápomocný při léčbě srdečních onemocnění. Pomáhá hladinám lipoproteinů s vysokou i nízkou hustotou a celkového cholesterolu.

Jablečný ocet pro léčbu revmatoidní artritidy

Jablečný ocet nyní nově prokázal své účinky i v léčbě revmatoidní artritidy. Přestože plně nenahrazuje léčbu stanovenou lékařem, poradí si se zmírněním běžných příznaků tohoto onemocnění, jako jsou otoky a ztuhlost kloubů, bolest celého těla a únava. Mohou za to jeho antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Abyste pocítili jeho účinky, odhaduje se, že konzumace 15–30 ml jablečného octa denně by si měla poradit se symptomy revmatoidní artritidy, jak uvádí Healthline.

Blahodárný vliv těchto tlakových bodů většina lidí nezná. Jedná se však o snadnou metodu úlevy od bolesti

bolavé klouby
Fotografie: Freepik

Vzhledem k tomu, že ocet je velice kyselý, je vhodné nepít jej čistý. Přidejte ho do jídla nebo pití, někdy jen stačí naředit vodou. Jablečný ocet se čím dál tím více dostává do popředí, co se týká péče o zdraví, ale i o zevnějšek. Slouží nejen jako přírodní léčba, ale své zastoupení si našel i v kosmetice, o čemž jsme se již zmiňovali na ZdravémStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]