Jak se zbavit bolesti hlavy za pouhých pět minut bez jakýchkoli prášků?

obrázek: pixabay.com

Slyšeli jste někdy pojem akupresura? Jedná se o metodu, která používá aplikaci síly nebo tlaku na určité tělesné tlakové body pro účel léčby mnoha nemocí a zdravotních potíží – z nichž jedna je například bolest hlavy.
Takzvané „tlakové body“ jsou ve skutečnosti nervy, umístěné v různých částech těla, jež jsou odpovědné za regulaci průtoku krve.

Bolesti hlavy se objevují z důvodu ztuhlého krku a tváří, jejichž svalstvo opět brání průtoku krve. Tím, že je stimulujete masážemi uvolníte napětí svého svalstva a pomůžete zlepšit cirkulaci krve, čímž spolehlivě uklidíte bolest hlavy.

Jaké jsou nejspolehlivější body, jež dokážou léčit bolest hlavy?

Zan Zhu bod
Nachází se na horní části vašeho obočí, přesně v místě, kde začíná nos. Abyste se zbavili bolesti hlavy, a dokonce si zlepšili zrak, jemně masírujte body kruhovými pohyby.

Shuai Gu bod
Tento bod naleznete nad uchem, pouze pár centimetrů od místa, kde začíná linie vašich vlasů.

YinTang bod
Pokud budete tento bod hledat, zaměřte se na centrum čela, přesně mezi oči. Jemně jej stlačte pomocí prostředníčku a ukazováčku a pár vteřin pevně držte – bolest tak zaručeně zmírníte.

He Gu bod
Podívejte se na svou ruku – vidíte tu tenkou kůži, která se nachází mezi palcem a ukazováčkem? Pokud vás bolí hlava či máte závratě – prostě jej na pár vteřin stiskněte a jistě se vám uleví.

Perikardium
Asi tři centimetry od místa, kde končí vaše dlaň se nachází tento bod. Pokud jej budete jemně masírovat ukazováčkem a prostředníčkem, vyléčíte si tak bolest hlavy, žaludku, a dokonce i závratě.

Ying Xiang bod
Na obou stranách nosních dírek se nachází tato tlaková místa, které je třeba masírovat pro uvolnění dutin, snížení stresu či potlačení bolesti hlavy.

Tian Zhu bod
Tento bod leží na zadní straně hlavy uprostřed krku. Pomáhá odstranit bolesti hlavy a léčit oční a ušní bolesti tím, že je budete pevně masírovat.