Silné éterické oleje pomohou vyřešit bolesti hlavy při migréně

Mnoho lidí po celém světě má bolest hlavy doslova každý den, a přitom neznají příčinu svého utrpení. Důvodů může být mnoho od genetické zátěže, přes přehnanou konzumaci některých potravin až po vážná onemocnění. Jestliže vás hlava bolí skutečně často, je rozhodně na místě navštívit lékaře a začít hledat příčinu vašich potíží. Nemusí být vždy nutně vážná, ale přesto je škoda trpět, když se některé příčiny dají relativně snadno řešit.

Většina lidí také v případě bolesti sahá po snadné pomoci – vezmou si nějakou pilulku, zapijí ji sklenicí vody a čekají na úlevu. Občas nemusí být takové řešení škodlivé, ale pokud se léky proti bolesti berou dennodenně, může to mít pro vaše zdraví vážné následky. Alternativní způsob zahánění bolesti mohou představovat éterické oleje. Jejich síla vychází z bylin, ze kterých jsou vyrobeny. Obsahují vysokou koncentraci přírodních účinných látek, a proto vám mohou při správném použití snadno pomoci.

Jak éterické oleje dokážou vyléčit bolesti hlavy?

Řada esenciálních olejů zlepšuje krevní oběh, snižuje stres a poskytuje úlevu od bolesti. Nabízí také širokou škálu zdravotních výhod a dokážou posilovat i imunitní systém. Které zaručeně zaberou?

Mátový olej

Aplikujte olej z máty peprné jemnou masáží na spánky hlavy, éterické oleje aplikujte vždy s nějakým nosičem ideálně rostlinným olejem. Právě tento jemný tlak, který budete vytvářet na citlivé body na hlavě, může v kombinaci se silnou, ale příjemnou vůní máty zabránit bolestem hlavy. Napomáhá relaxaci a uvolnění a příjemně osvěžuje mysl. Hodí se tedy nejen k úlevě od bolesti, ale také k podpoře myšlení a soustředění.

Levandulový olej

Levandulový éterický olej má skvělé léčivé a terapeutické vlastnosti. Říká se, že zmírňuje stres a napětí, působí jako sedativum a dokáže bojovat i proti úzkostem a depresím. Má mírně tlumivé účinky, a proto se hodí používat spíše ve večerních hodinách. Lze jej opět použít k masáží spánků, ale můžete jej aplikovat i do vlasů a promasírovat si celu pokožku hlavy. Lze jej také inhalovat nebo jej nosit namísto dráždivého parfému. Dokáže zmírňovat i stres a svalové napětí, takže se skvěle hodí jako prostředek k relaxaci.

Eukalyptový olej

Eukalyptus čistí tělo od toxických látek a škodlivých usazenin. Umí regulovat tlak v oblasti hlavy, snižuje svalové napětí a napomáhá celkovému uvolnění organismu. Zároveň zlepšuje náladu a podporuje emoční rovnováhu. Eukalyptový olej má protizánětlivý účinek a daří se mu snižovat také otoky nebo záněty v těle. Čistí dýchací cesty a odstraňuje tlak v nosní dutině, který často vede k bolesti hlavy.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]