Akné na hýždích zůstane minulostí. Pomůže i čajovníkový olej a volné oblečení

Fotografie: Depositphotos

Akné na hýždích není pouze nevzhledným, ale také velmi nepříjemným problémem. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tyto snadné způsoby léčby.

Pokud vás trápí akné v oblasti hýždí, měli byste se zaměřit především na svou hygienu. Jedná se totiž zpravidla o problém, který se objevuje v důsledku nedostatečného mytí této části těla a stejně tak i nošení špatného oblečení. Jak ovšem uvádí lékařka Sharleen St. Surin-Lord, zbavit se ho můžete poměrně snadno, a to právě změnou svých každodenních návyků. Dále pak dokáže pomoci také sezení na teplé žínce nebo olej z čajovníku.

Pravidelné mytí a nošení volného oblečení

Jedním z nejlepších způsobů, jak předcházet a stejně tak i léčit akné na vašem pozadí, je pravidelné koupání za pomoci kvalitního antibakteriálního mýdla. Často za jeho vznikem totiž stojí pot a nečistoty, které se v důsledku otevírání pórů dostávají do pokožky. Pomoci pak dokáže také nošení volného oblečení, protože právě těsné kusy prádla přispívají ke zvýšenému pocení. Rovněž mají negativní vliv na pokožku, na niž příliš tlačí a poškozují ji.

Pokud tedy můžete, pokuste se nosit spíše prodyšné prádlo, které vám padne tak akorát. Zejména je důležité se zaměřit právě na kraťasy a spodní prádlo, protože to přichází do styku s hýžděmi nejvíce. Dále vám pak může dle serveru Healthline pomoci také pravidelné sezení na teplé žínce. To postiženou oblast uklidňuje, pomáhá otevírat póry a stejně tak vytahovat nebezpečné bakterie z pokožky ven. Dobře také působí sedací koupel.

zadek tělo žena
Fotografie: Freepik

Neobvykle častá tvorba modřin má svůj důvod. Mezi příčiny patří i nedostatek vitamínů C a K

Pomůže i čajovníkový olej

S nevzhledným akné na hýždích dokáže velmi dobře pomoci také čajovníkový olej, zmiňuje odbornice Cynthia Cobb. Ten stačí nanést na vatu a poté s ním jemně potřít všechna postižená místa. Nejprve ho však raději smíchejte s vodou a pozorujte, jaké účinky na vás bude mít (mnozí mohou být citlivější vůči jeho látkám). Na Zdravém Stravování jsme také psali o dalších zajímavých přínosech oleje z čajovníku a jak ho využít ve svůj prospěch.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]