Černé tečky zbytečně hyzdí nos. Ke snadnému odstranění pomohou i pásky na akné nebo opalovací krémy

Fotografie: Depositphotos

Černé tečky na nose mohou být kosmetickým trápením pro mnoho lidí, ale existují účinné metody, jak s tímto problémem bojovat a dosáhnout hladké a čisté pleti. 

Pro mnohé jedince jsou černé tečky na nose estetickým problémem, který může narušit vzhled pleti. Přestože jsou často spojovány s nadměrnou tvorbou kožního mazu a ucpanými póry, existují osvědčené postupy, které mohou být účinné při boji s tímto jevem. Doktorka Cynthia Cobb přišla s osvědčenými metodami, jak se zbavit černých teček na nose.

Důkladné čištění pleti

Umyjte si obličej dvakrát denně a po cvičení, abyste udrželi pokožku zdravou. Pravidelné mytí obličeje je známé pro svou schopnost pomoci v boji s akné. Ráno je ideální čas na očištění obličeje, odstranění nečistot a bakterií nahromaděných během noci. Důležité je také pravidelně prát povlaky na polštáře. Mějte na paměti, že přehnané čištění může mít opačný účinek a stimulovat produkci oleje pokožkou. Proto je důležité najít rovnováhu při péči o pleť.

Pásky na akné

Vyzkoušejte pásky na póry, které dočasně odstraní vrstvu kůže, a s ní často i zoxidovaný olej a nečistoty, jimiž jsou tvořeny černé tečky. Je však důležité mít na paměti, že pásky na póry neřeší příčinu černých teček, pravidelná péče o pleť je tedy nezbytná.

Používejte opalovací krém bez obsahu oleje

Používejte opalovací krém bez obsahu oleje, i když máte mastnou nebo aknózní pleť. Existují bezolejové opalovací krémy, které účinně blokují UVA a UVB záření a nezpůsobují přebytečný olej na pokožce.

žena s ručníkem na hlavě
Fotografie: Freepik

Peeling

Zahrňte do péče o pleť jemné chemické exfolianty s alfa a beta hydroxykyselinami (AHA a BHA). Tyto látky pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a podporují pronikání dalších produktů do pokožky.

Nepřizpůsobivé akné zbytečně ničí sebevědomí. Mezi účinné metody léčby patří i perorální antibiotika

Pleťové masky

O jílové masce jsme vás již informovali na našem webu Zdravé Stravování. Nanášejte si jílovou masku, která pomáhá zbavit pleť přebytečné mastnoty a odstraňuje nečistoty z ucpaných pórů. Alternativou jsou masky s dřevěným uhlím, které mají detoxikační vlastnosti a hloubkově čistí póry.

Vyzkoušejte lokální retinoidy

Lokální retinoidy jsou odvozeny od vitaminu A a bylo prokázáno, že zlepšují akné. Jsou k dispozici volně prodejné nebo ve formě na lékařský předpis. Retinol zvyšuje výměnu kožních buněk a může také snížit výskyt vrásek, uvádí lékařka Bukky Aremu

Aplikujte gel s kyselinou salicylovou

Kyseliny salicylové mohou pomoci rozpustit keratin, který ucpává póry a způsobuje černé tečky. Je to také účinný exfoliační prostředek, ale budete ho chtít použít pouze na oblasti těla, kde se vyskytují bílé nebo černé tečky. Používání po celém těle může mít za následek otravu salicyláty.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]