Jak se okamžitě zbavit nevábného zápachu z úst aneb Když kartáček a pasta bohužel nestačí

Zápach z úst
Fotografie: Pixabay

Zápach z úst nemusí vždy znamenat, že zanedbáváte ústní hygienu. Může se ve svém životě dodržovat určité návyky, které nepříjemný dech podporují. Proto se je raději odnaučte.

Zápach z úst má své vlastní označení, problém se nazývá halitóza a postihuje 1 ze 4 lidí na celém světě. Někteří jedinci s ním mohou bojovat častěji a nemusí to zrovna znamenat, že zanedbávají ústní hygienu, i když je to jedna ze základních příčin. Pokud vás potíže s dechem trápí pravidelně a delší dobu, je vhodné navštívit lékaře. Popřípadě zkusit některé triky, které mohou problém zmírnit. Více prozradila lékařka Jennifer Archibald.

Zbavte se mandlových kamenů

Mandlové kameny jsou malé bílé útvary připomínající kuličky umístěné na vašich mandlích. Nejsou téměř vidět, protože jsou skryty uvnitř. Dávají o sobě však vědět jinak. Způsobují zápach z úst, protože přitahují bakterie a jsou tvořeny mikroby. Problém můžete vyřešit použitím ústní vody, kloktáním jablečného octa nebo teplé slané vody.

Naučte se pravidelně snídat

Snídaně je skutečně nejdůležitějším jídlem dne pro vaše tělo i pro váš dech. Lidé, kteří nesnídají, trpí zápachem z úst více než ti, kteří si ihned po probuzení dají něco k jídlu. Je důležité jíst zdravou snídani s nízkým obsahem cukru, jako je salát, jablka, jogurt, mléko a všechny druhy potravin bohatých na vlákninu.

Fotografie: Pixabay

Snažte se dýchat nosem

Dýchání ústy může způsobit chronický zápach z úst, protože brání produkci slin. To je důvod, proč je dýchání nosem chytřejší volbou, protože pomáhá budovat vlhkost ze vzduchu, který dýcháte. Pokud budete dýchat převážně pusou, můžete negativně ovlivnit zdraví ústní dutiny. Může se u vás rozvinout onemocnění dásní, stres a úzkost.

Po konzumaci aromatických potravin pijte vodu

Konzumace aromatických potravin může způsobit zápach z úst, protože jejich chemikálie putují vaším krevním řečištěm do plic a v důsledku toho vycházejí dechem. Vždy však existuje řešení. Dejte si o jídle žvýkačku bez cukru, pijte vodu před jídlem i po něm, aby se veškeré sloučeniny spláchly, popřípadě, budete-li jíst ryby, přidejte do jídla citrón.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]