Snazší a rychlejší léčba bronchitidy neexistuje. Přírodní elixír obsahuje blahodárné látky

Fotografie: Depositphotos

Bronchitida je zánětlivé respirační onemocnění, jehož příznaky lze zmírnit vhodnými domácími prostředky, které podpoří léčbu a pomohou vám rychleji se zotavit.

Bronchitida je zdravotní stav, při němž otečou a zanítí se průduškové trubice. Tím se zkomplikuje přenos vzduchu z průdušnice do vašich plic a výsledkem jsou potíže s dýcháním. Již při prvních příznacích byste neprodleně měli kontaktovat svého lékaře, který stanoví přesnou diagnózu a nastaví vhodnou léčbu. Tu však můžete sami doplnit o některé domácí prostředky.

Rané příznaky bronchitidy

Existují 2 typy bronchitidy – akutní a chronická. Pro oba druhy jsou symptomy velice podobné, ovšem u akutní bronchitidy může pacient zaznamenat i některé známky nachlazení, jako je například horečka či zimnice, jak uvádí doktorka Deborah Weatherspoon. Nejčastějším příznakem je však nepříjemný kašel. Mezi další symptomy patří:

  • Bolest v krku
  • Únava
  • Dušnost
  • Nepohodlí nebo tlak na hrudi
  • Sípání

Protizánětlivý účinek zázvoru

Zázvor můžete konzumovat různými způsoby. Do čaje použijte čerstvý, sušený můžete žvýkat a syrový použít do přípravy pokrmů. Stejně tak jej můžete užívat jako doplněk stravy ve formě kapslí. Nezapomínejte, že zázvor má velice silnou chuť, pro někoho může být příliš agresivní, raději se nejdříve poraďte s lékařem. Nicméně zázvor nabízí protizánětlivý účinek vhodný pro léčbu respiračních infekcí.

Okamžitá pomoc při akutním kašli: Rychle připravený elixír se o to hravě postará

Dopřejte si dávku česneku

Léčivé účinky česneku jsou dobře známé. U bronchitidy tomu není jinak. Jak se ukázalo, česnek účinně brání růstu viru infekční bronchitidy, což z něj dělá vhodný přírodní lék pro léčbu tohoto typu respiračního onemocnění. Ale i u česneku si dávejte pozor, jeho nadměrná konzumace může mít nepříznivý vliv na žaludek, jak informuje server Healthline.

oloupaný česnek
Fotografie: Freepik

Inhalujte páru z horké vody

Nejjednodušší domácí léčbou bronchitidy je inhalace páry. Jediné, co potřebujete, je horká voda. Inhalovat můžete ve vaně nebo i ve sprše. Zhluboka se nadechujte nosem a vydechujte ústy. Pára vám pomůže rozpustit hlen, abyste jej mohli snadněji vypudit z těla ven a lépe se vám dýchalo. Horká voda také uvolní svaly, které mohou být v důsledku kašle napnuté.

Kloktejte slanou vodu

Kloktání slané vody je velice účinné pro snadné rozpuštění hlenu a zmírnění bolesti v krku. Jednu čajovou lžičku soli rozpusťte ve sklenici teplé vody a po menších dávkách usrkávejte a kloktejte. Vodu nikdy nepolykejte, vždy ji vyplivněte do umyvadla. O účincích slané vody na léčbu respiračních onemocnění jsme již psali na SvětěKreativity.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]