Tuky musí opustit jak břicho, tak i játra: S těžkým úkolem pomohou i omega-3 mastné kyseliny

Fotografie: Depositphotos

Nahromaděný tuk v oblasti jater a břicha může mít závažné dopady na vaše zdraví. Pokud trápí i vás, můžete podniknout jednoduché kroky, které ho odstraní.

Nahromaděný tuk v játrech a břiše se může závažně podepsat na vašem zdraví. Je proto důležité, abyste v případě rozpoznání tohoto nepříjemného problému co nejdříve zakročili, a ochránili se tak před možnými dopady. Naštěstí však stačí podniknout jednoduché kroky, jako je změna jídelníčku a pravidelné provádění fyzické aktivity – pozitivní výsledky budete moci rozpoznat již během několika týdnů, říká doktorka Alissa Palladino.

Jak se zbavit tuku v oblasti jater a břicha

Pokud se v játrech a břiše hromadí nadměrné množství tuku, dochází ke zvýšení rizika řady závažných problémů, jako je například srdeční infarkt, mozková mrtvice nebo také obezita či nadváha. Je proto důležité podniknout kroky k jeho odstranění, což vám navíc pomůže cítit se mnohem lépe. Stačí dodržovat následující doporučení:

  • Pokuste se omezit příjem nasycených tuků, které se nachází v tučném masu, smažených potravinách a zpracovaných produktech. Je také vhodné dodržovat vyváženou stravu s dostatečným obsahem ovoce, zeleniny, ryb a libového masa.
  • Zásadně se vyhýbejte rafinovaným cukrům a vysoce kalorických nápojům, jako jsou slazené limonády.
  • Pravidelně se hýbejte, a to nejlépe každý den – fyzický aktivita, jako je například chůze, plavání nebo jízda na kole, výrazně snižuje množství tuku v játrech a zlepšuje celkové zdraví.
  • Je také důležité vyhýbat se alkoholu, který přispívá k hromadění tuku v játrech.
  • Pokud jste si vědomi nahromaděného tuku v břiše a játrech, pravidelně problém konzultujte se svým lékařem. Jedná se o nebezpečnou záležitost.

  • Zahrňte do stravy zdravé tuky, jako jsou zejména omega-3 mastné kyseliny, které lze získat z ryb, avokáda a olivového oleje. Ty přispívají k dobré funkci jater a podporují krevní oběh.

  • Ujistěte se u lékaře, že nahromadění tuku v játrech a břiše není důsledkem zdravotního stavu. Často tento příznak způsobuje syndrom polycystických vaječníků nebo metabolický syndrom.

Ztukovatění jater je třeba nebrat na lehkou váhu. Krizi zažehná i vláknina, která játrům prospívá

nadýmání, mužské nafouklé břicho
Fotografie: Freepik

Berte na vědomí, že nahromaděný tuk v játrech a oblasti břicha může být vážným zdravotním problémem, zejména pokud ho neřešíte. V případě, že vám výše uvedená doporučení nepomohou, okamžitě se poraďte s odborníkem.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]