K úlevě od bolesti sedacího nervu spolehlivě pomůže domácí jógové cvičení včetně pozice kobry a dítěte

Fotografie: Depositphotos

Bolest sedacího nervu je nepříjemný problém, který vám dokáže snadno znepříjemnit den. Ulevit si můžete pomocí jednoduchých jógových cviků.

Pokud vás přepadla bolest sedacího nervu, pak byste se měli zaměřit na jednoduchá jógová cvičení, která nabízí poměrně rychlou úlevu – a to bez nutnosti utrácet jakékoli peníze a zcela přirozeným způsobem. Stačí je provádět každý den, nejlépe ráno i večer a veškeré vaše problémy budou brzy pryč. Nejlépe se dle lékaře Daniela Bubnis osvědčila pozice kobry a psa směřujícího hlavou dolů.

Pozice dítěte

Jedná se o skvělý způsob, jak uvolnit své celé tělo, neboť tato pozice prodlužuje a protahuje vaši páteř, podporuje flexibilitu a otevřenost vašich boků, stehen a spodní části zad. Postup vypadá tak, že si kleknete, ruce dáte před sebe a poté začnete klesat svými boky k patám. Ruce nechte natažené před sebou a zaměřte se na prohloubení dechu. Držte tuto pozici alespoň 5 minut.

Pes směřující hlavou dolů

Toto je jedna z nejoblíbenějších jógových pozic vůbec. Pes směřující hlavou dolů výborně zmírňuje bolest a napětí, přičemž podporuje sílu v celém těle. Provedete jej tak, že se postavíte na všechny čtyři, a poté zvednete své boky ke stropu. Hlavu sklopte dolů, abyste měli uši v jedné rovině s nadloktím a pokrčte kolena, což vám dovolí naklonit pánev mírně dopředu. Držte tuto pozici alespoň 1 minutu.

Pozice kobry

Další skvělá pozice, která protáhne vaši páteř, podpoří krevní oběh a flexibilitu, je podle webu Spine-health pozice kobry. Tu provede tak, že si lehnete na své břicho s rukama pod svými rameny, poté zatlačíte lokty do svého těla a s nádechem zvednete hlavu, hrudník a ramena – snažte se udržet mírný ohyb v loktech a hrudník držte otevřený, přičemž zapojte stehna, spodní část zad a břicho. Vydržte alespoň 30 sekund a poté se uvolněte, přičemž cvičení opakujte 3krát.

muž cvičí
Fotografie: Pexels

Moje babička byla nadšená, když jsem jí poradila tento snadný trik na 5minutovou úlevu od bolesti zad

Vyvýšení pánve do vzduchu

Neocenitelným cvikem, který vám pomůže zbavit se bolesti sedacího nervu, je také vyvýšení pánve do vzduchu. Jednoduše si lehněte na svá záda, přitáhněte paty k hýždím a poté vyzdvihněte svou pánev. Ramena přitom nechte na zemi a snažte se procítit příjemný tlak ve spodní části zad. V pozici vydržte alespoň jednu minutu. Na webu Zdravé Stravování jsme také psali o tom, jak vám dokáže s bolestí sedacího nervu pomoci tenisový míček.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]