Nevšední využití skořice, o kterých vám nikdo nikdy neřekl

Fotografie: Freepik

Skořice má opravdu zvláštní vůni. Patří mimo jiné k vánočnímu období, kdy si ji dáváme do svařeného vína nebo punče. Používá se však i jinak.

Krásně voní a používá se nejen do nápojů, ale také do pečiva a dalších jídel. Je opravdu velice aromatická. Skořice má však i další využití. Pomoci vám totiž může například při nemocech. Z toho důvodu je vhodné ji jíst nejen jako prevenci, ale pro jistotu mít doma vždy nějakou skořici v zásobě, kdyby byla najednou potřeba. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit, říká lékař Joe Leech.

Funguje jako deodorant

Skořice skvěle funguje při nachlazení. Pokud se tedy necítíte dobře, připravte si skořicovou směs, která vás postaví na nohy. Stačí přivést k varu jeden a půl hrnku vody a pak vmíchat půl lžičky mleté skořice. Poté nechte 15 minut odstát. Až bude nápoj hotový, stačí ho jen vypít. Hned vám bude lépe. Skořice také působí jako deodorant. Dejte pár skořic do misky a nechte provonět dům. Díky antibakteriálním vlastnostem bude vzduch zdravější. Ideální je skořici louhovat v horké vodě.

Tím, že si dáte skořici před jídlem také skvěle povzbudíte trávení. Koření reguluje hladinu cukru v krvi. Vhodné je tedy přimíchat si lžičku skořice do ranní kávy nebo jiného nápoje, který preferujete po probuzení. Oleje ve skořici pomáhají také proti zánětu dásní. Proti zápachu z úst postačí na lžíci kokosového oleje dát dvě kapky skořicového esenciálního oleje. Pak už jen potřít ústa a skořice odvede svoji práci.

Fotografie: Freepik

Pomáhá předcházet cukrovce

Pokud již cukrovkou trpíte, může vám skořice pomáhat udržet hladinu cukru v krvi na normální úrovni. Navíc chrání před inzulínovou rezistencí. Ostatním pomáhá předcházet tomuto onemocnění.

Skořice také působí jako přírodní repelent. Jestliže se skořicí potřete, komáři vás nebudou štípat a otravovat vás nebude ani další hmyz. Stačí si tedy nakapat na kůži pár kapek skořicového oleje a havěť se vám vyhne.

Fotografie: Pixabay

V neposlední řadě má skořice vliv také na naši náladu. Samotná vůně je příjemná a navozuje úžasné a milé chvíle. Navíc právě skořice zabíjí některé bakterie, které souvisí se skořicí. Pokud vás tedy přepadne ponurá nálada, přivoňte si k sáčku skořice. Skořice vás také může zbavit plísní na nehtech. Stačí je při potížích natírat skořicovým olejem. Olej lze smíchat ještě s vodou a epsomskou solí. Rána se pak rychleji zahojí.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]