Nejsilnější přírodní antibiotika najdete doma v kuchyni. Pokud je nepoužíváte, děláte velkou chybu

Fotografie: Pixabay

Některé přírodní látky mají antibakteriální vlastnosti. Naučte se rozpoznat ty, které jsou bezpečné a kdy by je měl člověk používat.

Antibiotika na předpis, jako je penicilin, pomáhají lidem zotavit se z jinak smrtelných onemocnění a stavů od 40. let 20. století. Lidé se však také obracejí k léčbě přírodními antibiotiky. Podle NHS má 1 z 10 lidí po užívání antibiotik nežádoucí účinky, které poškozují trávicí systém. Přibližně 1 z 15 lidí je alergických na tento typ léčby. Pojďme se podívat na sedm nejlepších přírodních antibiotik.

Nejlepší přírodní antibiotikum je česnek

Ačkoli vědci stále nejsou úplnými příznivci přírodních antibiotik, lidé je používají a některé mají slibné účinky. Asi nejznámějším účinným antibiotikem je česnek. Kultury po celém světě uznávají česnek pro jeho preventivní a léčebné schopnosti. Výzkum zjistil, že česnek může být efektivní proti mnoha formám bakterií včetně salmonely. Dokonce byl zvažovaný v použití proti tuberkulóze. Dalším antibiotikem je med. Od dob Aristotela se používá jako mast, která pomáhá při hojení ran a předchází infekcím nebo je z nich vytahuje.

Fotografie: Freepik

Zdravotničtí pracovníci dnes považují za užitečné při léčbě chronických ran, popálenin, vředů, proleženin a kožních štěpů. Například výsledky studie z roku 2016 ukazují, že medové obvazy mohou pomoci při hojení ran. Antibiotikem může být i zázvor, který je schopný bojovat proti mnoha kmenům bakterií. Vědci také zkoumají sílu zázvoru v boji proti mořské nemoci a nevolnosti a ve snižování hladiny cukru v krvi.

Echinacea, Goldenseal i známá koření léčí

Domorodí Američané a další tradiční léčitelé používají echinaceu po stovky let k léčbě infekcí a ran. Vědci začínají chápat proč. Echinacea může bojovat proti zánětu spojenému s bakteriální infekcí. Goldenseal neboli Vodilka kanadská se konzumuje v čaji nebo kapslích k léčbě dýchacích a zažívacích potíží. Může také bojovat proti bakteriálním průjmům a infekcím močových cest. Goldenseal obsahuje berberin, důležitou složku přírodních antibiotik.

Fotografie: Freepik

Skvělým antibiotikem je také hřebíček. Tradičně se používá v zubních procedurách, to jistě víte. Výzkum nyní zjistil, že extrakt z hřebíčkové vody může být efektivní proti mnoha různým druhům bakterií, včetně E. coli. Posledním přírodním antibiotikem je oregano. Někteří lidé věří, že oregano posiluje imunitní systém a působí jako antioxidant . Může mít protizánětlivé vlastnosti. Vědci však toto tvrzení ještě nepotvrdili.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]