Jablečný ocet je všestranný pomocník. Jeho pozitivní účinky na zdraví málokdo zná

Fotografie: Freepik

Jablečný ocet je zázračná surovina, kterou můžete použít na mnoho způsobů. Používat byste ho měli zejména pro jeho zdravotní účinky a pozitiva, ale také pro jeho jedinečnou chuť a vlastnosti.

Jablečný ocet se v poslední době stal nedílnou součástí mnoha kuchyní po celém světě. Lidé si totiž uvědomili jeho zdravotní důvody. Pravidelná konzumace naplní celé vaše tělo velkým množstvím energie. Existuje ovšem mnoho způsobů, jak ho můžete využít v každodenním životě. Jeho vlastnosti jsou skvělé prakticky v jakékoli oblasti vašeho života.

Ocet je skvělý téměř na všechno. Z jeho vlastností může těžit vaše pokožka, vlasy, domov i vaši domácí mazlíčci. Čistý, organický, nefiltrovaný a nepasterizovaný jablečný ocet je mnohem víc než jen zálivka na salát! Podívejte se na řadu základních způsobů, jak ho můžete využít mimo klasické vaření.

Fotografie: Freepik

Zbavíte se toxinů a vybělí zuby

Je to velmi jednoduché. Jablečný ocet je vyroben z fermentovaného jablečného džusu bez jakýchkoli nečistot. A proto nahrazením jiných potravin za jablečný ocet můžete okamžitě snížit podíl umělých chemických sloučenin ve svém domově, každodenním životě i v našem organismu. Použít ho můžete také pro krásný úsměv. Jednoduše si otřete zuby kouskem vaty namočené v jablečném octě a poté si důkladně vypláchněte ústa čistou vodou.

Jablečný ocet má schopnosti normalizovat celé naše tělo. Paradoxně, jablečný ocet pomáhá našemu tělu snížit hladinu kyselosti. Výzkum ukazuje, že vysoká úroveň kyselosti (nízké pH) vede k nedostatku energie a oslabení imunitního systému. Pokuste se proto konzumovat v té či oné formě jablečný ocet alespoň jednou denně. Je to jen pro váš prospěch a vaše tělo se bude cítit mnohem lépe.

Vlasům dodává zdravý lesk

Opláchnutím vlasů jablečným octem po klasickém umytí šamponem je posílíte, zvětšíte objem a dodáte jim přirozený lesk. To je důležité zejména v případě, že si vlasy barvíte. Vezměte láhev šamponu a nalijte do ní půl lžíce jablečného octa a šálek studené vody. Poté, co si vlasy několikrát umyjete šamponem, opláchněte je tímto roztokem. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Vaše vlasy budou brzy nádherné, silné, zdravé a úžasně lesklé.

Fotografie: Freepik

Přírodní jablečný ocet reguluje pH vaší pokožky

Smíchejte jeden díl jablečného octa a dva díly vody. Výslednou směsí si poté vatovým tamponem otřete obličej. Můžete to udělat před spaním po umytí obličeje nebo ráno před použitím zvlhčovače. Můžete také nakapat jablečný ocet na skvrny nebo jizvy po akné před spaním, abyste je uzdravili, vyhladili a možná se již úplně zbavili.

Jablečný ocet vám navíc pomůže zbavit se také bradavic. Chcete-li to provést, namočte kouli vaty do octa a pak ji přilepte přes noc sterilní náplastí na bradavici. Pamatujte, že pod vlivem octa může pokožka mírně bobtnat, ale bradavice po několika aplikacích tohoto léku odpadne. Poté ocet používejte ještě několik dní, abyste vyloučili opětovný výskyt bradavic na stejném místě.

Zdroj: EatThis

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]