Ideální snídaně aneb chutná a zdravá ovesná kaše nemá konkurenci

Ano, byla to skutečně klasická a obyčejná ovesná kaše, bez které si naše prababičky ani babičky neuměly představit svůj jídelníček. A nejčastěji si ji dopřávaly na snídani nebo jako lehčí jídlo během dne. Snídaně je totiž vůbec to nejdůležitější jídlo dne a je tedy dobré, aby to bylo skutečně kvalitní a výživné jídlo.

Ovesná kaše chutná skvěle, když je ochucená medem nebo ořechovým máslem. Přidejte si do ní ovoce, javorový sirup, skořici a uvidíte, jak vám bude chutnat, zvláště až zjistíte její přednosti pro vaše zdraví. Ovesné vločky jsou pro tělo skvělým zdrojem energie, jsou v podstatě taková celozrnná elektrárna, která poskytuje výživu do těla, a navíc také dobře chutná.

Má čisticí účinky

Díky velkému množství aminokyselin, které obsahují, stimulují produkci lektinu v játrech a podporuje úplně vyčištění toxinů z těla. Ovesné vločky přispívají nejen k očistě jater, ale také dalších orgánů, a především vašich tepen. Podporují tedy i zdraví srdce a celého oběhového systému.

Reguluje hladinu cukru v krvi

Je to především dobrá zpráva pro všechny cukrovkáře. Ale i pokud problémy s krevním cukrem netrpíte, je to dobrá prevence do budoucna. Ovesné vločky rozhodně zařaďte do své každodenní stravy. Zlepší se tak trávení škrobu, udrží se stabilní hladina glykemie, a to zejména po jídle.

Zlepšuje trávení

Trápí-li vás trávicí problémy, jsou vločky ideálním jídlem, které vám pomůže dostat střeva zase do dobré formy. Vločky pomáhají redukovat kyselinu žlučníku, což také usnadňuje průchod střev a brání zácpě. Ovesná kaše udržuje dlouhou dobu pocit sytosti, což je skvělá zpráva pro ty, kteří mají neustále hlad a musí se pořád krotit.

Podporují centrální nervový systém

Kdo by to byl řekl, že ovesná kaše je dobrá i na vaše nervy. Díky vitamínům typu B, které obsahují ovesné vločky, je nervová soustava chráněna a udržuje se v dobré kondici. To znamená, že budete lépe zvládat stres a celkově nervové vypětí, kterého jistě máte v životě dost.

Ovesné vločky kupujte spíše v malém množství, protože tato obilnina se může zkazit rychleji než jiná. Koupíte-li je zabalené, pak se ujistěte, že se do nich nedostala vlhkost. Když kupujete ovesné vločky, pak kontrolujte, zda neobsahují cukr, sůl, sladidla či další jiné přísady. Ovesné vločky můžete konzumovat na několik způsobů. Můžete je přidat do jogurtu, koktejlů, můžete je využít v těstě na palačinky, připravit z nich sušenky nebo muffiny.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]