Hřebíček nabízí své zdravotní benefity celému tělu. Dokáže i podpořit trávení a ochránit před viry

Fotografie: Hersy ardianty a / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Hřebíček nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Pokud ho zařadíte do svého jídelníčku, brzy na sobě rozpoznáte příjemné změny.

Hřebíček je všestranné koření, které umí dodat chuť mnoha pokrmům, ale zároveň nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Stačí přitom, když ho zařadíte do svého jídelníčku, a velmi brzy si budete moci všimnout pozitivních změn. Jak například říká doktorka Debra Sullivan, velmi dobře ovlivňuje játra a pomáhá chránit tělo před rakovinou.

Hřebíček a jeho zajímavé zdravotní přínosy

Toto účinné přírodní léčivo nabízí řadu užitečných antioxidantů, které snižují oxidativní stres a pomáhají léčit tělo od nahromaděných nečistot. Jedním z nich je například sloučenina zvaná eugenol, u níž bylo prokázáno, že mimo jiné podporuje činnost trávicího traktu. Rovněž pak toto osvědčené přírodní léčivo dle lékařky Amy Richter podporuje zdraví jater a chrání je před nebezpečnými nemocemi, jako je rakovina a například také hepatitida.

I přes její nenápadnost má pampeliška mnoho benefitů. Podporuje zdraví jater i trávení

Hřebíček má také velmi dobrý vliv na trávicí trakt, jak dokládají studie, pomáhá uklidňovat a například také chránit před viry a bakteriemi. Jeho pravidelná konzumace navíc pomáhá chránit toto ústrojí před nebezpečnými onemocněními a pomáhá zlepšovat vstřebávání důležitých živin. Zároveň pak může mít velmi dobré účinky i na zdraví dutiny ústní – tu navíc pomáhá čistit od nahromaděných nečistot a redukuje problémy, jako jsou kazy a další.

hřebíček
Fotografie: Freepik

Stejně tak se hřebíček velmi dobře osvědčil při udržování stabilní hladiny cukru v krvi, jak dokládají i odborné studie. Máte-li proto problém s glykémií, může být při řešení vašich potíže hřebíček vhodným doplňkem ke správné a vyvážené dietě. Na Zdravém Stravování jsme také již dříve psali o hubnutí za pomoci indické kuchyně. Do té mimo jiné hřebíček spadá a rozhodně se vyplatí dát jí šanci. Koření samotné můžete pak zařadit do svého jídelníčku jako ingredienci k různým pokrmům.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]