H.E.A.T. aneb chůzí k lepší postavě!

H.E.A.T. – slyšeli jste již někdy tento pojem? Pokud ne, nemusíte se hned považovat za neznalce, kteří právě vylezli z jeskyně a ocitli se v moderní době. H.E.A.T. je tak trochu záhada pro drtivou většinu z vás – a my to prostřednictvím dnešního článku hravě změníme! Není žádným tajemstvím, že chůze je pro člověka nejpřirozenějším pohybem, kterému se učí již jako malé dítě. První krůčky vedou sebejisté chůzi, sebejistá chůze vede k běhu a běh vede k H.E.A.T.! Chcete vědět více? Pak rozhodně nepřestávejte číst!

H.E.A.T. aneb o čem je řeč?

Zkratka H.E.A.T. skrývá anglický název high energy aerobic training. Jedná se o instruktorem vedenou kondiční chůzi na speciálně sestrojených strojích zpravidla na rytmickou hudbu, která vás společně s hlasem instruktora motivuje k lepším výkonům. Při H.E.A.T. se zaručeně zapotíte a vydáte ze sebe maximum. Za největší přednost H.E.A.T. nutno označit skutečnost, že neomezuje věkem ani pohlavím. Co to znamená? Že vedle sebe a strojích mohou cvičit mladá dívka a starší žena, stejně jako muž v letech a mladý kluk.

Při H.E.A.T. si udáváte své vlastní tempo!

Řadíte se mezi ženy, které se dlouhou dobu odhodlávají k jakékoli aktivitě, ze které ale ve finále pokaždé sejde? Pak věřte, že H.E.A.T. je cvičením určeným právě pro vás a další věčné začátečnice! H.E.A.T. je skupinové cvičení, kde se sejde 8-15 lidí – záleží na možnostech interiéru – které dokáže k pohybu motivovat prakticky kohokoli, a tedy i ty, kteří se sportem pořád jen začínají, ale nikdy své rozhodnutí nedotáhnou do konce.

Jak probíhá lekce?

Zaujala vás představa H.E.A.T. a chcete vědět, jak probíhá taková lekce? Zpravidla se začne pomalejším tempem, kdy na mechanických běžících pásech pomalu krokujete, ale již v této cítíte zápal pro věc. Stroje jsou vybaveny drobnými válečky, které stimulují pocit, že skutečně stoupáte do kopce po kamenité cestě a plynule regulují převýšení terénu, díky čemuž je cvičení náročnější. Výborné je, že se nemusíte nutně držet tempa udávaného instruktorem. Jakmile se dostanete do fáze, která pro vás bude tak akorát, zvolněte a jděte si vlastním tempem. I díky tomu je H.E.A.T. tak vyjímečné cvičení!

Fotografie publikována se svolením Photostock FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]